Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 186

Nagyrábéi Falukönyv 3. Nagyrábé, 2001, Nagyrábéi Baráti Kör és Egyesület - Nagyrábé Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés. DEDIKÁLT példány.
19049.

Rufpreis:
1 200 HUF

cca 1936 Magas-Tátra utazási prospektus, belül térképpel
19050.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hornig Károly, báró: Veszprém múltja és jelene. A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XXXVI. nagygyűlésének Veszprém városa nevében felajánlja - - . Veszprém, 1912, Egyházmegyei-ny., 209+(3) p. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, hiányos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
19051.

Rufpreis:
2 000 HUF

Veszprém vármegye községei és egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A Magyar Kir. Belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp., 1909, Pesti Könyvnyomda Rt., 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
19052.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó Kálmán (összegy.):  A ,,hirös város" anekdótakincse. Összegyűjtötte Szabó Kálmán. Kecskemét, 1935. (Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt.) 139 + [1] p. Első kiadás. Regionális anekdotagyűjteményünk törzsanyaga 18-19. századi anekdotákat ad közre. A fejezetbeosztás nélküli munkában rendre felmerül a kecskeméti tudatban meghatározó jelentőségű ellentét Nagykőrös és Kecskemét városa között - anekdoták egész sora szól a témáról. Fűzve, nemzeti színű motívummal díszített, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19053.

Rufpreis:
3 000 HUF

Illustrated Description of Hungary and its Capital. Bp., Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, fotókkal illusztrált, kissé piszkos borítóval / paperback, illustrated with photos
19054.

Rufpreis:
2 800 HUF

19055.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

19056.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó Pál: Jugoszláv parasztok között. - Illyés Gyula: Tizenkét nap Bulgáriában (részletek). Budapest, 1947. Magyar Népi Művelődési Intézet (Sylvester Rt. ny.) 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadványunk a balkáni paraszti kultúra kortárs állapotának rövid ismertetését célozza, publicisztikai, illetve verses formában - Szabó Pál író, újságíró, parasztpárti politikus (1893-1970), illetve Illyés Gyula tollából. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az első borítófedélen kiadói bélyegzés. (A Magyar Népi Művelődési Intézet kis tanulmányai, IX.) Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
19057.

Rufpreis:
3 000 HUF

19058.

Rufpreis:
3 000 HUF

1928-1932 Mecsekalján. A Pécsi Pius-Kollégium lapja. 16-17-18-19-20-21 számok. (1928. feb., július, 1929. feb., 1930. feb., 1931. feb., 1932. feb.) Pécs, 1928-1932, Haladás-ny. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötések, egy borító háta foltos, egy borító szakadt.
19059.

Rufpreis:
2 800 HUF

Dalos László: Az én Erzsébetem. Pesterzsébeti Múzeum Könyvei 2. DEDIKÁLT Szekrényessy Júlia kritikusnak. Bp., 2004, Pesterzsébeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19060.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF