Hornig Károly, báró: Veszprém múltja és jelene. A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XXXVI. nagygyűlésének Veszprém városa nevében felajánlja - - . Veszprém, 1912, Egyházmegyei-ny., 209+(3) p. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, hiányos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Veszprém vármegye községei és egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A Magyar Kir. Belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp., 1909, Pesti Könyvnyomda Rt., 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Szabó Kálmán (összegy.): A ,,hirös város" anekdótakincse. Összegyűjtötte Szabó Kálmán. Kecskemét, 1935. (Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt.) 139 + [1] p. Első kiadás. Regionális anekdotagyűjteményünk törzsanyaga 18-19. századi anekdotákat ad közre. A fejezetbeosztás nélküli munkában rendre felmerül a kecskeméti tudatban meghatározó jelentőségű ellentét Nagykőrös és Kecskemét városa között - anekdoták egész sora szól a témáról. Fűzve, nemzeti színű motívummal díszített, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Illustrated Description of Hungary and its Capital. Bp., Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, fotókkal illusztrált, kissé piszkos borítóval / paperback, illustrated with photos
Szabó Pál: Jugoszláv parasztok között. - Illyés Gyula: Tizenkét nap Bulgáriában (részletek). Budapest, 1947. Magyar Népi Művelődési Intézet (Sylvester Rt. ny.) 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadványunk a balkáni paraszti kultúra kortárs állapotának rövid ismertetését célozza, publicisztikai, illetve verses formában - Szabó Pál író, újságíró, parasztpárti politikus (1893-1970), illetve Illyés Gyula tollából. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, az első borítófedélen kiadói bélyegzés. (A Magyar Népi Művelődési Intézet kis tanulmányai, IX.) Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.