Dezső Lipót: Magyar hazám. Három cserkész barangolása Magyarországon. A magyar tanulók számára írta és a képanyagot összeáll.: - - . A. Szabó Károly rajzaival. Szombathely-Bp., [1935], Martineum Rt. - Globus-ny., 84 p.+ 80 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, kissé sérült, foltos címlappal.
Dr. Gáspár Ferenc: Hét év a tengeren. Egy tengerészorvos naplójából. Bp., [1903], Singer és Wolfner, VIII+527+(1) p. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, rossz állapotban, több lap kijár.
A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyvei, 3 db: A szarvasi Vajda Péter Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium jubileumi évkönyve 1834-1984. Szarvas, 1984, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés, a borítón törésnyomokkal, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 2000 példányban. + A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyve 2005/2006, 2007/2008. Szarvas, 2006-2008, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés. Megjelentek 350 példányban.
Schillmann, Fritz: Florenz und die Kultur Toskanas. Wien-Leipzig, 1938, Dr. Rolf Passer. Második kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban.
Sisa Béla: Békés megye műemlékei I-II. köt. Békéscsaba, 1981, Békés megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban.
Cs. Pócs Éva: Zagyvarékás néphite. Kézirat gyanánt. (Dedikált.) Budapest, 1964. Néprajzi Múzeum - MTA Néprajzi Kutatócsoport (A Múzeumi Ismeretterjesztző Központ Rotaprint Üzeme). 291 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vincze Istvánnak, barátsággal: Pócs Éva. 1965. III. 17". Pócs Éva (sz. 1936) Széchenyi-díjas néprajzkutató, az MTA doktora, főként a népi hiedelemrendszert kutatja. Regionális monográfiája a magyar népélet szerelmi varázsait, egészségi, természeti és gazdasági károkat elhárító rítusait részletezi, helyi gyűjtés alapján. (Néprajzi közlemények, IX/ 3-4.) Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.