Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 186

19037.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Erdélyi népművészet, néprajz témájú könyvek, 4 db: Kós Károly - Szentimrei Judit - Nagy Jenő: Szilágysági magyar népművészet.; Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet.; Tarisznyás Márton: Gyergyó történeti néprajza.; Kós Károly: Tájak, falvak, hagyományok. Bukarest, 1974-1982, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés / kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, vegyes állapotban.
19038.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Mario Kos - Lanfranco Angeli: Visiting Sicily. Palermo,(1999),Arnone. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19039.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Dezső Lipót: Magyar hazám. Három cserkész barangolása Magyarországon. A magyar tanulók számára írta és a képanyagot összeáll.: - - . A. Szabó Károly rajzaival. Szombathely-Bp., [1935], Martineum Rt. - Globus-ny., 84 p.+ 80 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, kissé sérült, foltos címlappal.
19040.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Gáspár Ferenc: Hét év a tengeren. Egy tengerészorvos naplójából. Bp., [1903], Singer és Wolfner, VIII+527+(1) p. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, rossz állapotban, több lap kijár.
19041.

Rufpreis:
2 000 HUF

A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyvei, 3 db: A szarvasi Vajda Péter Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium jubileumi évkönyve 1834-1984. Szarvas, 1984, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés, a borítón törésnyomokkal, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 2000 példányban. + A szarvasi Vajda Péter Gimnázium évkönyve 2005/2006, 2007/2008. Szarvas, 2006-2008, Vajda Péter Gimnázium. Kiadói papírkötés. Megjelentek 350 példányban.
19042.

Rufpreis:
2 000 HUF

Schillmann, Fritz: Florenz und die Kultur Toskanas. Wien-Leipzig, 1938, Dr. Rolf Passer. Második kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban.
19043.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Sisa Béla: Békés megye műemlékei I-II. köt. Békéscsaba, 1981, Békés megyei Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban.
19044.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Vas vármegye. Magyarország vármegyéi és városai. Bp., 1989, Dovin. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
19045.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szita László (szerk.): Baranyai helytörténetírás 1973. Pécs, 1973, Baranyai Megyei Levéltár. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19046.

Rufpreis:
2 800 HUF

Barátosi Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp.,(1906), Magyar Kereskedelmi Közlöny. Második.kiadás. Kiadói sérült, kopott egészvászon kötés,
19047.

Rufpreis:
2 800 HUF

Cs. Pócs Éva:  Zagyvarékás néphite. Kézirat gyanánt. (Dedikált.) Budapest, 1964. Néprajzi Múzeum - MTA Néprajzi Kutatócsoport (A Múzeumi Ismeretterjesztző Központ Rotaprint Üzeme). 291 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vincze Istvánnak, barátsággal: Pócs Éva. 1965. III. 17". Pócs Éva (sz. 1936) Széchenyi-díjas néprajzkutató, az MTA doktora, főként a népi hiedelemrendszert kutatja. Regionális monográfiája a magyar népélet szerelmi varázsait, egészségi, természeti és gazdasági károkat elhárító rítusait részletezi, helyi gyűjtés alapján. (Néprajzi közlemények, IX/ 3-4.) Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19048.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF