Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. I-II. köt. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n. [cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+144 p.+17 t.; 145-312 p.+13 t. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, szép állapotban, minimális kopással
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 404 p.+ 1 (kétoldalas térkép) t. Szövegközi fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kissé sérült, kopottas borítóval, belül jó állapotban.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, nagyon kis kopással
Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, enyhe kopással
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopással
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, kopott, néhány lap kijár
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal. egy melléklet kijár, széle rojtos
Merlin Moore Taylor (1886-1939): A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+ 186+(3) p.+ 19 t.+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel.