Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 93

Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások. I-II. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CXXII., CXXX. köt. Bp., 1930- 1931, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 8+387 p.+VIII t.;+6+306 p.+VII t. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, apró kopásnyomokkal.   Dr. Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbélyegzésével.
20176.

Rufpreis:
2 400 HUF

W. Prof. Dr. Stoeckel: A szülészet tankönyve. Ford.: Batisweiler János. Tóth István előszavával. Sajtó alá rendezte: Gál Félix. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CXXVI. köt. Bp., 1930, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XIX+1+1060 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, kissé laza fűzéssel, egy kijáró lappal.   Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbélyegzésével.
20177.

Rufpreis:
2 800 HUF

20178.

Rufpreis:
2 800 HUF

Jubileumi emlékkönyv a szervezett magyar mentés centenáriumán. Szerk.: Dr. Cselkó László. Bp., 1987, Országos Mentőszolgálat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói nyl-kötés. Megjelent 1800 példányban.
20179.

Rufpreis:
2 400 HUF

Makara György - Mihályi Ferenc: Rovarok és betegségek. Összefoglalás az emberi egészségre káros ízeltlábúakról és betegségterjesztő szerepükről, különös tekintettel a hazai viszonyokra. Bp., 1943., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói papírkötés. Dr. Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbejegyzésével.
20180.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nemes Nagy Zoltán: Katasztrófák a szerelmi életben. I-II. köt. Sexualpathologiai tanulmány. Bp., 1931, Aesculap. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kopott borítókkal, ex libris-szekkel: Fülep Dani: Ex libris Eplényi Gábor Eroticis, erotikus ex libris, rézkarc, papír, jelzett, 9,5x5,5 cm.
20181.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dinya Elek: Biometria az orvosi gyakorlatban. Bp., 2001, Medicina. Kiadói kartonált papírkötés.
20182.

Rufpreis:
2 000 HUF

20183.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rendszeres boncztan.II. kötet. Szerk.: Kiss Ferenc. Szeged, 1946, Gellért Nyomda Rt.,4+345 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.
20184.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rejtő Sándor: Fülgyógyászat gyakorló orvosok és orvostanhallgatók számára. Bp., é.., Novák Rudolf [Petőfi Irodalmi Vállalat átragasztva Novák Rudolf címkével.] Kiadói szakadt papírkötés, az elülső borító leszakadt. + 1942 A magyar fül- és gégeorvosok egyesülete X. nagygyűlésének referatuma. Az otosklerosis műtéti kezelése. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés.
20185.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lipowski, [Israel]: Compendium der Arzneimittellehre, mit besonderer Berücksichtigung der neuen Arzneimittel, der Organotherapie, Serologie und Nährpräparate. Berlin-Wien, 1914, Urban & Schwarzenberg, 256 p. Német nyelven. Korabeli egészvászon-kötésben, belül kiváló állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
20186.

Rufpreis:
2 000 HUF

Belák Sándor: A vizeletvizsgálat módszerei. Az orvos zsebkönyvei II. köt. Bp., 1915., Eggenberger, 89+7 p. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.   Dr. Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbélyegzésével.
20187.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF