Huxley, Thomas Henry: Előadások az elemi élettan köréből. Az eredetinek harmadik kiadása után fordította Magyar Sándor. Átvizsgálta Balogh Kálmán. Czímképpel és nyolczvanhat fametszetű ábrával. Budapest, 1873. Természettudományi Társulat (Pesti Könyvnyomda Rt.) XXIII + [1] + 293 + [3] p. Első magyar kiadás. Oldalszámozáson belül számos élettani ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az oldalakon ismeretlen kéztől származó jegyzetek, aláhúzások, a hátsó előzéken jegyzetek, könyvkötői szárazbélyegzés. Poss.: Papp Károly. [dr. Papp Károly (1873-1963) geológus, egyetemi tanár, tanszékvezető, dékán, Lóczy Lajos geológussal az Erdélyi-medence földgázkincsének felfedezője.] (A Kir. Magyar Természettudományi Társulat könyvkiadó vállalata IV.) Győry 9. o. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói vászonkötésben (Bóka L., Budapest), az első kötéstáblán katalóguscímkével. Jó példány.
Adolph Diesterweg: Diesterwegs populäre Himmelskunde und mathematische Geographie. Neu bearbeitet von M. Wilhelm Meyer unter Mitwirkung von B. Schwalbe. Hamburg, 1894, Henri Grand. 19., javított kiadás. Kiadói festett, szecessziós egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel és kissé foltos borítóval, előzéklapon ajándékozási sorokkal, címképen és címlapon kisebb folttal, máskülönben jó állapotban.
Jean McClung: Effects of High Altitude on Human Birth. Cambridge, 1969, Harvard University Press. Angol nyelven. Egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Bruck Jakab: Semmelweis Ignácz Fülöp. Tanulmány. Bp., 1885, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat,(Franklin-ny.), 16 p. Papírkötés, kissé szakadt borítóval, a hátsó borító hiányzik.
Dr. Vadász M. Elemér: A tengeri üledékképződés főbb törvényei egykor és most. Különlenyomat "A Tenger" III. évfolyam IV. füzetéből. DEDIKÁLT! Papírkötés, kissé kopottas állapotban.