Dr. Gróh Gyula: Kémiai laboratóriumi munkák jegyzőkönyve. Egyetemi és főiskolai hallgatók részére összeáll.: - - . Bp., 1946, szerzői kiadás, 100 p. Sérült félvászon-kötésben, bejegyzésekkel (a laboratóriumi kísérletek megfigyelései és magyarázatai).
Dr. Soós Lajos: Kirándulók zsebkönyve. II. Állattani rész, 1. füzet. Útmutató a gerincesek és puhatestűek gyűjtésére, konzerválására és gyűjtemények készítésére. Bp., 1925, Kir. M. Természettudományi Társulat, 2 sztl. lev.+ 60 p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.
Orvosi tanácsadó városon és falun. Szerk.: Lengyel Dániel. Bp., 1904., Franklin. 3. átdolgozott kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott és foltos borítóval, kopott gerinccel, előzéklap, címlap és első néhány lap szélén apró sérülésekkel.
Ribári Ottó: Füll-orr-gégészet. Klinikai Határterületek II. A szerző, Ribári Ottó által Heckenast Ottó orvos részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1979, Medicina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Völgyesi Ferenc: ,,Én", egyéniség, személyiség. Orvosok és orvostanhallgatók számára. Lélek és Természettudomány XXVI. sz. Bp., 1942, Novák Rudolf, 160 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, néhány lap kissé foltos, koszos, a szövegben helyenként ceruzás aláhúzásokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. (Várkonyi A.?)
Képessy Imre - Magyar László - Zettner Ede: Számtan polgári fiúiskolák számára. I. rész. Bp., 1902.,Lampel R. (Wodianer és Fiai) Rt. Átkötött egészvászon-kötés.
C.G. Jung: Lélekgyógyászat. Öt előadás. Mérleg. A kísérő tanulmányt "vallás és pszichoterápia" címmel Bodrogi Miklós írta. Bp., 1998. Európa. Kiadói papírkötés.
Sztrókay Kálmán: A természet titkai nyomában. Say Kornél 100 rajzával és 4 műmelléklettel. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kissé sérült félvászon kötés. + Müller Ottó: A kis kémikus. Bp., 1944, Rózsavölgyi, kiadói félvászon kötés, sérült gerinccel.