Magyarország gyógyfürdői. Összeáll.: Aujeszky, Pap Ferenc, Frank Miklós. Balneológiai Könyvtár 1. Bp., 1949, Országos Fürdőügyi Igazgatóság. Kiadói papírkötés.
Gózony Lajos - Lénárd Vilmos: A gyakorlati bakteriologia zsebkönyve. Serologiai függelékkel. Preisz Hugó előszavával. Bp., 1919, Mai Henrik és Fiai. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
Semmelweis [Ignác Fülöp], Ignaz Philipp Die Aetiologie, der Begriff und die Prophylaxis des Kindbettfiebers. [Miniatűr hasonmás kiadás.] [Budapest, 1968. Budapesti Orvostudományi Egyetem]. VI + 543 + [1] p. Egyetlen miniatűr kiadás. Semmelweis Ignác gyermekágyi lázról írt főműve első kiadásának miniatűr hasonmás-kiadását az indokolta, hogy a Budapesti Orvostudományi Egyetem - alapítása 200. évfordulóján - felvette Semmelweis nevét. (A kötetben nem található impresszumadatok az OSZK katalógusából származnak.) Bibliapapíron. Fűzve, kiadói vászonborítóban, az első fedőborítón az eredeti borító felragasztott hasonmása. Részben felvágatlan, jó példány.