Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 93

Völgyesi Ferenc: A lélek és az agyvelő fokozatossága. Budapest, [1934]. Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Könyvkereskedés (Globus ny.) 22 + [2] p. Egyetlen kiadás. Völgyesi Ferenc orvos, hipnotizőr, közszereplő rövid, hipnózis-történeti tanulmánya amellett a vélekedés mellett érvel, miszerint valódi éber állapot nem létezik, az csupán a szellemi élénkségnek egy hipotetikus végső pontja. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, foltos, sérült kiadói borítóban, a fedőborítók elváltak a könyvtesttől.
20164.

Rufpreis:
3 000 HUF

Völgyesi Ferenc: Mesmer és a ,,gyógydelejezés". Budapest, (1933). Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Könyvkereskedés (Globus ny.) 31 + [1] p. Egyetlen kiadás. Völgyesi Ferenc hipnotizőr, közszereplő összefoglalója a gyógydelejezés eljárásának korai kidolgozójáról, Franz Anton Mesmer (1734-1815) osztrák orvosról és kórházalapítóról. Az életrajz korrajzba ágyazza az élettörténetet, így az életrajzon túl bőven szó esik a hipnotizőr ellenlábasairól is, valamint arról, hogy milyen konfliktusokba került saját módszertana továbbfejlesztőivel. A téma első magyar kidolgozása. Példányunk fűzése laza, az utolsó oldalakon gyermekrajz. (Lélek és természettudomány.) Fűzve, illusztrált, foltos, sérült kiadói borítóban, a fedőborítók elváltak a könyvtesttől.
20165.

Rufpreis:
3 000 HUF

ifj. Xántus János: A természet kalendáriuma. Bukarest, 1958, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
20166.

Rufpreis:
3 000 HUF

20167.

Rufpreis:
1 600 HUF

20168.

Rufpreis:
3 000 HUF

20169.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

20170.

Rufpreis:
2 800 HUF

Az orvosi tudomány magyar mesterei. Balassa János, Markuszovszky Lajos, Semmelweis Ignác, Korányi Frigyes, Id. Bókai János, Fodor József. Bp., 1928., Markusovszky-Társaság,(Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata-ny.) Kiadói papírkötés, laza, sérült kötéssel, kissé szakadozott borítószélekkel.   Dr. Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbélyegzésével.
20171.

Rufpreis:
2 800 HUF

Simicska Gábor: A belső betegségek physikális therápiája. Bp., 1934, Novák Rudolf. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a címlapon kisatírozott bejegyzésekkel, ceruzás aláhúzásokkal.
20172.

Rufpreis:
2 800 HUF

Korányi Frigyes: A belgyógyászat újkori haladása. Markusovszky-Féle Egyetemi Jubiláris Előadások III. köt. Bp., 1908.,"Pátria", 6+180 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé sérült borítóval és sérült gerinccel.    Dr. Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbélyegzéseivel.
20173.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bakács, T(ibor): Urbanization and human health. (Urbanizáció és emberi egészség.) A szerző, Bakács Tibor által Heckenast Ottó orvos részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1972., Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20174.

Rufpreis:
2 800 HUF

Korányi Sándor: A vesebajok funkcionális pathologiája és therapiája klinikai előadásokban. Ford.: Hetényi Géza. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CXXV. köt. Bp., 1930, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, X+309 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, a hátsó borító felső sarkán hiánnyal.   Dr. Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbélyegzésével.
20175.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF