A nő mint háziorvos. Az egészség ápolásának kézikönyve. Fischer-Dückelmann Anna nyomán közrebocsájtotta, előszóval és jegyzetekkel ellátta Hugonnai Vilma I-II. köt. Bp.,én., Minerva. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. 2. kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Thanhoffer, [Lajos] Ludwig: Über Zuchtlähme. Nach eigenen pathologisch-histologischen Untersuchungen. Mit 55 in den Text gerdtuckten Figuren. [Bécs], 1888. Verlag von Moritz Perles (Druck von Johann N. Vernay). 88 p. Thanhoffer Lajos (1843-1909) orvos, állatorvos, anatómus, hisztológus, egyetemi tanár. Mikroszkópos vizsgálatokat hasznosító ló-élettani műve első kiadása 1882-ben jelent meg ,,A tenyészbénaságról" címmel, a kötet még ugyanazon évben német fordításban is megjelent, példányunk a második kiadásból való. Oldalszámozáson belül néhány ábrával illusztrált. A címoldalon felülragasztás, az első előzék részben kijár. Az előzőkeken és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzések. Győry 0. Poss.: Pestessy József. [Pestessy József orvos, az Országos Traumatológiai Intézet baleseti sebésze és aneszteziológusa, a BKV Előre sportorvosa, orvostörténész, nyelvőr, az Orvosi Hetilap és a Havi Magyar Fórum rendszeres szerzője.] Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
Magyary-Kossa Gyula: Magyar orvosi emlékek I-III. köt. Értekezések a magyar orvostörténelem köréből. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CXXI-CXXI.,CXXVII köt. Bp., 1929-1931, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, kissé laza fűzésekkel. Dr. Heckenast Gusztáv orvos (nem a történész) névbélyegzéseivel.
Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem fül-orr-gégeklinika 1986-1995. Jubileumi kiadvány Dr. Czigner Jenő egyetemi tanár tanszékvezetői működésének 10 éves évfordulójára. Czigner Jenő által Heckenast Ottó orvosnak DEDIKÁLT példány. Szerk.: Iván László, Jóri József, Kiss József Géza, Paczona Róbert, Sávay László. Szeged, 1995, Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Fül-Orr-Gégészetiklinikának Oktatói Kara. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Rosenberg Sándor Gyógyszerészeti Laboratoriumának naptára az 1933. évre. Budapest, [1932]. Rosenberg Sándor Gyógyszerétei Laboratoriuma (Globus Rt. ny.) 31 + [33] p. + 365 levél (naplólevelek) + [22] p. (havi tervek, telefonszámok és hirdetések). Kötetünk törzsét a napi gyógyszerhasználat rögzítését lehetővé tevő naptárlevelek alkotják. A naptárlevelek csupán a legszükségesebbek közlésére szorítkoznak: a dátumot, a hét napját jelölik meg, a napkelte, napnyugta, holdkelte és holdnyugta időpontját, valamint a gyógyszer-bevitel órájának rögzítésére szolgáló táblázatot hordozzák; a napló tehát nem munkabeosztáshoz használatos határidőnapló. Az egykori tulajdonos végül a naplórészt egészen más célra használta, a négy kitöltött levélen komolyzenei élményeit, illetve egy esetben egy házizsúr emlékeit rögzítette. A kötet elején kártyanaptár formátumú év-összefoglaló, gyógyszerészeti jegyzetek, pénztárkönyv és jegyzetlapok, a kötet végén az 1934. év első három hónapjának gyógyszer-előjegyzéseire szolgáló táblázatok, telefonszámok rögzítésére való űrlapok, majd gyógyszerészeti hirdetések. Aranyozott, vaknyomásos bőrkötésben, a gerincen évszámfelirattal, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
Vendl Miklós: Kőzet-, szén- és ércmeghatározó módszerek. 210 ábrában összefoglalt 334 rajzzal és több táblázattal. Sopron, 1935. A M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Kara Könyvkiadó Alapja - Röttig-Romwalter Nyomda bérlői. 367 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vendl Miklós (1896-1977) soproni egyetemi tanár műve a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, jó példány.
Varró Aladár Béla Gyógynövények gyakorlati alkalmazása. A mindennapi és az orvosi gyakorlatban felhasználható gyógynövények és gyógyteák ismertetése. Gyógynövény receptgyüjteménnyel és szótárral. [Budapest], (1936). Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 208 + [4] p. Első kiadás. Példányunk címoldalán és fedőborítóin erős foltosság. BOEH VII. 4542. Fűzve, színes, illusztrált, foltos, gyűrött kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Gruber, [Max von] Miksa: A nemi élet egészségtana (férfiak számára). Átdolgozta és honi viszonyokhoz alkalmazta Sugár K. Márton. Budapest, [1907]. Légrády Testvérek (ny.) 101 + [3] p. + 2 t. (színes). Egyetlen magyar kiadás. (Az egészség-ápolás könyvtára, II. kötet.) Max von Gruber (1853-1927) bakteriológus, eugenetikai író, a közegészégtan müncheni tanárának műve eredeti nyelven először 1903-ban jelent meg, ,,Hygiene des Geschlechtslebens" címmel, az ismeretterjesztő munkát számos nyelvre lefordították, 1925-re pedig már szerzője már a mű 52. kiadását ünnepelhette. Bár a magyar kiadás jelentős átdolgozás is egyben, a munka a magyar piacon szokatlanul szókimondó stílusban íródott. A bécsi születésű Max von Gruber a szociáldarwinizmus híveként óva int a pszichés, testi fogyatékosságokkal bíró egyénekkel létesített szexuális kapcsolattól, a nemi élet túlzásba vitelétől, a nemi élet bizonyos formáit helyteleníti, és általánosságban is a mértékletesség és a higiénia fenntartását javallja, ahogyan az élet minden területén, úgy a házaséletben is. A technikai részletekbe is bocsátkozó szerző az állam, a társadalom és a társadalmi higiéné érdekét tartja szem előtt, amikor felszólal az onánia, a prostitúció, az alkoholizmus és a nemi kicsapongás ellen. Néhány oldalon halvány rozsdafoltosság. Szecessziós keretmintával díszített kiadói egészvászon kötésben.