Papp Tibor: Vendégszövegek (n). Összegyűjtött versek és vizuális költemények 1957-2002. Bp., 2003., Ister. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Dr. Ballagi Mór: Új teljes német és magyar szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Német-magyar rész. Negyedik kiadás. Bp., 1870, Heckenast. Korabeli félbőr kötésben sérült gerinccel
Fehér Ferenc: Madarak folyója. Harminc év verseiből. (Dedikált.) (Újvidék, 1978). Forum Könyvkiadó és Nyomda. 382 + [2] p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak igaz tisztelettel, szeretettel Fehér Ferenc. Bp. 1984. május 25-én." Az előzéklapon a szerző fényképe. Kiadói vászonkötésben, eredeti védőborítóban.
Gati, Charles: Vesztett illúziók. Moszkva, Washington, Budapest és az 1956-os forradalom. (Fordította: Makovecz Benjámin.) (Dedikált.) Budapest, 2006. Osiris Kiadó (Dürer Nyomda). 254 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak baráti üdvözlettel Charles Gati. 2006. szept''. A kötet megjelenését az Oktatási Minisztérium támogatta. Illusztrált kiadói kartonkötésben
Béres Klára: Cseppben az élet. Béres József életútja. (Dedikált és aláírt.) (Budapest), 2010. Akovita Könyvkiadó (Gyomai Kner Nyomda Zrt.) 198 + [26] p. Bővített kiadás. Dedikált: ,,Sok szeretettel: Béres Klára. Budapest, 2015'' Alatta más írásképpel ifjabb Béres Józsefnek, a feltaláló fiának, a Béres Gyógyszergyár Zrt. vezérigazgatójának aláírása. Az oldalszámozáson belül színes, szövegközti fotóanyaggal gazdagon illusztrált életrajzi interjúkötet első kiadása 1999-ben jelent meg, ,,Szirtfoknak lenni'' címmel. Bővített kiadásunk a tudós életpályáját 2006-ig követi; közli hagyatékban maradt, addig publikálatlan versét és második háborús élményein alapuló novelláit. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Babiczky Béla: Könyvtári feldolgozó munka II. rész -Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés A Tanítóképző Intézet II. évfolyama számára (népművelő-könyvtáros-szak) : Bp., 1973. Tankönyvkiadó. Sérült papírkötésben
Filadelfi Mihály: Szavak, szíjostorok. [Versek.] (Békéscsaba, 1980). Megyei Könyvtár házinyomdája. [30] p. Egyetlen kiadás. Aláírt példány. Kolofon: ,,Megjelent a szerző által aláírt 250 példányban. Ez a 109. számú példány. Japán fűzésű lapokkal. Fűzve, kiadói borítóban. Ritka.
Szinnai Tivadar: Sötét ablakok. Regény. Dedikált példány. Sötét ablakok. Regény. Bp. 1947. Dante. 492 l. Gerincén sérült. Kiadói félvászon-kötésben. Szinnai Tivadar (1894-1972) író, műfordító. Tábor Béla író, műfordító bátyjának szóló dedikációval. Kiadói vászonkötésben laza fűzéssel
Tóth Kálmán összes költeményei I-II. Bp., 1888, Ráth Mór (Prochaska Károly Udvari Könyvnyomda), [2] p. + 492 p., 462 p. Fűzve, sérült kiadói papírborítóval, fűzésnél szétváltak
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.