Vas István: Teremtett világ. Válogatott versek. Vál. és a bevezetőt írta: Juhász Ferenc. Bp., 1956., Magvető,389 p. Első kiadás! A borítón Csillag Vera illusztrációjával. Kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadásokkal. Megjelent 2650 példányban. A szerző, Vas István (1910-1991) költő által Szász Imre írónak DEDIKÁLT
Földi János, 2 mű egy kötetben: Földi János költeményei. Kiadta és bevezette: Dr. Mixich Lajos. + Földi János magyar grammatikája. Közzéteszi: Gulyás Károly. Régi Magyar Könyvtár 25. és 28. Bp., 1910-1912, Franklin-Társulat, 238+(2) p.; 303+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, a borítón némi kopással.
Sinka István: Himnuszok Kelet kapujában. (DEDIKÁLT). Szeghalom, 1934, Szeghalmi Ref. Péter András Reálgimnázium (Békéscsaba, Tevan-ny.), 80+(2) p. Első kiadás. Sinka István első megjelent kötete. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. A könyv 9. oldalán a szerző, Sinka István (1897-1969) Kossuth-díjas költő, író dedikációjával; a dedikáció címzettjének nevét eltávolították, a lap hiányos (a szöveget nem érinti).
Beke György: Magyar gondok Erdélyben. Egyéni feljegyzések közös gondokról. (Dedikált.) Budapest, 1990. Magvető Könyvkiadó (Múzsák Közművelődési Kiadó Nyomdaüzem). 194 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Hauer Ervinnek, aki elvezetett minket Lendvára, baráti szeretettel Beke György. 1990. okt. 8." Fűzve, hátsó borítófedelén az író fényképével illusztrált kiadói borítóban.
Vámos Miklós: A New York-Budapest metró. Regény. (Dedikált.) [Budapest], (1993). Ab Ovo Könyvkiadó (Dunaújvárosi Nyomda). 350 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Gábor Zsuzsának szívesen: Vámos Miklós - [19]93. könyvhét". Fűzve, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
[Kovacić] Kovacsics, Ivan Goran: Jama. Tömegsír. Fordította: Csuka Zoltán. (Budapest), 1946. Hungária Rt. (ny.) [28] p. Első magyar kiadás. Ivan Goran Kovacić (1913-1943) szerb költő verséhez Illyés Gyula írt előszót, a munkát Borsos Miklós egész oldalas rajzai díszítik. Kolofon: ,,A jugoszláv partizánoknak igaz barátsággal a Hungária-nyomda". Különlenyomat a ,,Forum" folyóirat 1946. októberi számából. (A Magyar-Jugoszláv Társaság könyvsorozata.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
József Attila: Kiszombori versesfüzet. Makó, 1997. Hasonmás kiadás. Megjelent 1000 pld. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + József Attila: Az istenek halnak, az ember él. Tárgyi kritikai tanulmány Babits Mihály verseskötetéről. Bp., 1992, Balassi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. + Szép Szó. József Attila emlékének. Bp., 1987, Szépirodalmi. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Juhász Gyula összegyűjtött versei. (Pécs), 1943, Szukits (Dunántúl-ny.), 399 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Andrej Szinyavszkij: Séták Puskinnal. Fordította és a jegyzeteket írta Szőke Katalin. Szőke Katalin (1950-2018) irodalomtörténész által Han Anna (1943-2019) egyetemi tanárnak DEDIKÁLT! Bp., 1994, Európa, 234 p. Kiadói papírkötés, néhány lapon ceruzás jelöléssel.
Kisvárdai István (Andó István): Nem én írtam a verset. - A vers írt meg engem. hn., 2021, Szerzői kiadás. Benne a szerző gépelt verskéziratával, rajta autográf aláírásával. Kiadói kartonált papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.