Eörsi István: A csomó. Elbeszélések. A szerző, Eörsi István (1931-2005) által Lakatos István (1927-2002) Kossuth-díjas magyar költő, írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1995, Pesti Szalon, 429 p. Kiadói kartonált papírkötés, címlapon gyűjteményi bélyegzővel.
Orosz költők antológiája. Ford.: Győri-Juhász Jenő. Bp., [1945], Anonymus (Urbányi István-ny.), 340+(12) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Maurice Maeterlinck 3 műve [Egybekötve]: Maurice Maeterlinck: A méhek élete. Ford.: Binder Jenő. Bp., 1912, Franklin, 286+2 p.; Monna Vanna. Dráma három felvonásban. Ford.: Ábrányi Emil. Bp.,1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 80 p.; A kék madár. Mesejáték öt felvonásban, tíz képben. Ford.: Benedek Marcell. Bp.,1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 112 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Kárpáthy Gyula: Menet közben. Életúton alkotó cigányokkal. (DEDIKÁLT). Bp., 1997, SMdigital. Kiadói papírkötés, egy-két lap kissé koszos. A szerző, Kárpáthy (Kárpáty) Gyula (1922-2005) által DEDIKÁLT példány.
Spielhagen, [Friedrich]: A mit a fecske dalolt. Regény három kötetben. Ford.: Szini Károly. I-III. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1873, Aigner Lajos, 144 p.+135 p.+174 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Tóth László: Májusfa. Verses játék egy fölvonásban. Bp., 1923, Pallas, 81+(1) p.+3 t. A címlap és az illusztrációk Prihoda István munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró képtáblával. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 67. (a szerző aláírása nélkül).
Szabó Lőrinc hévízi versesfüzete. Csak hasonmás szöveg! A tanulmány kötet hiányzik. [Hévízi Könyvtár 11. Bp., 1997,Hévíz Város Önkormányzata,] 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
Móricz Zsigmond: Barbárok. Elbeszélések. Bp.,1932, Athenaeum, 94+2 p. Első kiadás! "Móricz Zsigmondnak a borítékon levő arcképét Székely Aladár készítette 1921-ben". Átkötött egészvászon-kötés, bekötött illusztrált papírborítóval.
Ady Endre válogatott versei. Vál.: Dóczy Jenő. Jaschik Álmos illusztrációival. Bp., 1921, Pallas, 234 p. + 7 (Jaschik Álmos által illusztrált, hártyapapírral védett színes képtáblák) t. Átkötött kopott félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, egy tábla hiánnyal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.