Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 433

Whitman, Walt: Ének magamról. Amerikai eredetiből fordította és az előszót írta: Gáspár Endre. Falanx könyvtár 1. Wien, 1921. Bán-Verlag, 68+4 p. Első magyar nyelvű kiadás. Az avantgárd borító Bortnyik Sándor munkája. Kiadói papírkötés, sérült, levált borítóval, az elülső szennylap levált. Ritka!
20701.

Rufpreis:
5 000 HUF
14

Molnár Ferenc művei 1, 3-20. köt. Bp.,(1928.),Franklin. A 2. kötet hiányzik. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel és borítókkal, egy-két gerincen apró sérüléssel, egy szennylap szakadt, egy szennylap hiányzik.
20702.

Rufpreis:
10 000 HUF

20703.

Rufpreis:
6 000 HUF

20704.

Rufpreis:
4 000 HUF

20705.

Rufpreis:
10 000 HUF

20706.

Rufpreis:
8 000 HUF

Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I-II. köt (egy kötetben). Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(5) p.; 368 p. Második kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötésben, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, belső kötéstáblán Haranghy Jenőék könyve ex libris.
20707.

Rufpreis:
8 000 HUF

Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,én., Méhner Vilmos,(Budapesti Hírlap-ny.), 1 t. +807 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, 29x23 cm.
20708.

Rufpreis:
8 000 HUF

Kolligátum Jókai Mór 3 kötetéből: Jókai Mór: A büntárs. Nepean sziget. Az átkozott ház. - Házasságok desperátióból. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 115+(1) p. Második kiadás. [Önálló kötetként első kiadás.] + Koronát szerelemért. A Hargita. (Székely népmonda.) A kalmár és családja. Pest, 1860, Heckenast, 127+(1) p. Második kiadás. + A kétszarvu ember. Historiai beszély. - Az aegyptusi rózsa. Pest, 1858, Heckenast, 224 p. Második kiadás. [Az aegyptusi (később: egyiptusi) rózsa c. elbeszélésnek az első kiadása.] Félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal, néhány kissé sérült, javított lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20709.

Rufpreis:
8 000 HUF

Buber, Martin: Én és Te. Bp., 1999, Európa Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20710.

Rufpreis:
8 000 HUF

Petőfi Sándor: Petőfi költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére. A költő arcképével. Budapest, 1923. Budapesti Székesfőváros közönsége (ny.) 1 t. (címkép) + XI + [1] + 626 p. A jubileumi verseskötet Petőfi líráját és elbeszélő költészetét közli, a kötet előszavát Sipőcz Jenő, bevezetését Ferenczi Zoltán jegyzi. A kötet élén a leghangsúlyosabbnak ítélt rész: ,,Elbeszélő költemények 1844-1849" címmel, melyet Petőfi érett lírája követ ,,Kisebb költemények 1842-1849" név alatt, majd a zsengék következnek ,,Ifjúsági kísérletek 1838-1842" beosztás szerint, végül ,,A költő által kihagyott költemények 1842-1849" című rész zárja a kötetet. A népszerű kötet jegyzetapparátust nem tartalmaz. Dúsan ezüstözött, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, kiadói tokban.
20711.

Rufpreis:
6 000 HUF

20712.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF