20711.
Beendet 465. Fernauktion
Bücher: Andere kuriositäten
6 000 HUF
PetÅ‘fi Sándor: PetÅ‘fi költeményei. A költÅ‘ születése századik évfordulójának emlékére. A költÅ‘ arcképével. Budapest, 1923. Budapesti SzékesfÅ‘város közönsége (ny.) 1 t. (cÃmkép) + XI + [1] + 626 p. A jubileumi verseskötet PetÅ‘fi lÃráját és elbeszélÅ‘ költészetét közli, a kötet elÅ‘szavát SipÅ‘cz JenÅ‘, bevezetését Ferenczi Zoltán jegyzi. A kötet élén a leghangsúlyosabbnak Ãtélt rész: ,,ElbeszélÅ‘ költemények 1844-1849" cÃmmel, melyet PetÅ‘fi érett lÃrája követ ,,Kisebb költemények 1842-1849" név alatt, majd a zsengék következnek ,,Ifjúsági kÃsérletek 1838-1842" beosztás szerint, végül ,,A költÅ‘ által kihagyott költemények 1842-1849" cÃmű rész zárja a kötetet. A népszerű kötet jegyzetapparátust nem tartalmaz. Dúsan ezüstözött, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, kiadói tokban.