Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Petőfi Sándor: Petőfi költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére. A költő arcképével. Budapest, 1923. Budapesti Székesfőváros közönsége (ny.) 1 t. (címkép) + XI + [1] + 626 p. A jubileumi verseskötet Petőfi líráját és elbeszélő költészetét közli, a kötet előszavát Sipőcz Jenő, bevezetését Ferenczi Zoltán jegyzi. A kötet élén a leghangsúlyosabbnak ítélt rész: ,,Elbeszélő költemények 1844-1849" címmel, melyet Petőfi érett lírája követ ,,Kisebb költemények 1842-1849" név alatt, majd a zsengék következnek ,,Ifjúsági kísérletek 1838-1842" beosztás szerint, végül ,,A költő által kihagyott költemények 1842-1849" című rész zárja a kötetet. A népszerű kötet jegyzetapparátust nem tartalmaz. Dúsan ezüstözött, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, kiadói tokban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk