Dorosmai János: Akinek nem inge, ne vegye magára. 111 mese. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Benedek Marcell. Sopron, 1942, Szerzői, 175+1 p. Benne prospektussal. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Viebig, [Clara] Klára: Az alvó hadsereg. I. köt. Ford.: Sebestyén Károlyné. Bp., 1909, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 227 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötésben (a borítón ,,A kolozsvári egyetemi Diákasztal és Diákotthon könyvterjesztő vállalat" szerepel), a borítón minimális kopással, néhány kissé foltos lappal. Ritka!
Fodor József: Mérlegen. Új versek (1943-1945.) Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Darvas József (1912-1973) Kossuth-díjas író, politikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1945., Uj Idők. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Kosztolányi Dezső: Tinta. Gyoma, 1916, Kner Izidor, 213+(3) p. Első kiadás. A borító és a könyvdíszek Geiger Richárd munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, belül jó állapotban. Az elülső szennylapon, ill. az előzéklapon Bíró János, ill. Dessewffy (?) névbejegyzéssel/aláírással.
Csurka István: A tisztesség rendszerváltása a fővárosban. Otthonunkért, Budapestért. Csurka István programja. (Dedikált.) (Budapest, 2002). (Magyar Igazság és Élet Pártja) [ny. n.] 23 + [1] p. Dedikált: ,,Németh Andornak szeretettel Csurka István. 2003. Könyvhét". Oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel illusztrált önkormányzati választási program. 2002-ben Csurka István pártja színeiben indult a főpolgármesteri posztért; a választáson negyedik helyen zárt, 24 341 szavazattal, pártja pedig a fővárosi közgyűlésben öt mandátumot szerzett. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Gellért Oszkár: Testvérbánat csillaga. Régi és uj versek 1900-1922. Gyoma, 1922. Kner Izidor (ny.) 160 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Jaschik Álmos hét könyvdíszével, vízjeles papíron. A címlevél verzóján kiadói könyvjegy: ,,Alapítója és félévszázadon át vezetője, Kner Izidor emlékére a magyar munkásság számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája, Gyoma. Kner Imre, Kner Endre, 1936''. Az első fedőborító verzóján apró javítás, a levelek alján apró, halvány foltosság. Lévay-Haiman 1.325. Fűzve, első borítóján Jaschik Álmos könyvdíszével illusztrált borítóban, részben felvágatlan, körülvágatlan példány.
Csepeli Szabó Béla: Életszomj. Csillagporos út egy vajúdó világban. Csepeli Szabó Béla versei és elbeszélései. I-II. kötet. (Dedikált.) Budapest, 1999. Művészetbarátok Egyesülete (Biró Family Nyomda). 456 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak barátsággal, szeretettel nyolcvanadik születésnapomon, Csepeli Szabó Béla. Bp. (Csepel)''. A kötetben elhelyezve a költő 80. születésnapjára rendezett ünnepségre szóló egyleveles meghívó nyomtatvány. Egységes, illusztrált kiadói papírkötésben.
Ferenczy Árpád: A Nirvána felé. Regényes indiai történetek. [Novellák.] Budapest, [1917]. Légrády Testvérek (ny.) 264 p. Első kiadás. Ferenczy Árpád (1877-1930 körül) jogász, újságíró, könyvtáros az első világháborúban betöltött haditudósítói pályája után utazott Indiába, később buddhista szerzetessé lett. Novelláskötetének második kiadása 1918-ban jelent meg, illusztrációkkal bővítve. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, a címlevél, az első és az utolsó ív a ragasztással erősítve. A hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben.
Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. - Krónikásének 1956-2006. (Dedikált.) Budapest, 2007. Széphalom Könyvműhely (Nagy és Társa Nyomda és Kiadó Kft.) 114 + [2] p. Negyedik, bővített kiadás. Dedikált: ,,Király Lajosnak szeretettel ajánlja Jókai Anna. 2008. febr. 16." Prov.: Király Lajos (Király Lajos (1947-2021) költő, szerkesztő, műfordító, a Krúdy Kör elnöke.] Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.