Index alter libros Bibliothecae Hungaricae Széchényiano-regnicolaris supplemento II., comprehensos in scientiarum ordines. Pest, 1807, Trattner. Modern műbőr kötésben, jó állapotban, több lap foltos.
Eötvös József: Reform. 2. kiad. Pest, 1868, Ráth Mór. Kicsit laza, kopott félvászonkötésben, a gerincen a vászon felszakadt, hiányos. Belül jó állapotban.
,,Adj már csendességet". Gyarmati Balassa Bálint (1554-1594) születésének 440. évfordulójára. Szentendre, 1994, Pontifex Kiadó, 10+(1) p. Készült 300 számozott példányban (76./300), Vincze László papírmerítő műhelyében. Kiadói merített papírtokban, minden lap merített papír, fűzés nélkül.
Nagymihály Sándor: P. Zadravcz püspök, a szegedi Kapisztrán, I. kötet. Bp., Helikon. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kis szakadás, kopottas állapotban.
Dr. Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Méltóságos - - egyetemi tanár úr előadásai után jegyezte és kiadta Kéki Lajos. Bp., 1901-1902, ny.n., 403+(1) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, javított.
Arany János levelezése író-barátaival. I-II. köt. Bp., 1900, Franklin-Társulat, XIX+(1)+490+(2) p.; 475+(5) p. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet hiányzó címlappal, helyeként sérült lapokkal, a II. kötetben 1914-es ajándékozási bejegyzéssel.
Fodor József összes versei (1922-1942.) A szerző, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., (1942), Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és foltos lapokkal, kissé sérült gerinccel.
Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.
Magyar könyvészet 1945-1960 . A Magyarországon megjelent könyvek és térképek szakosított jegyzéke.IV. Művészetek-irodalom-földrajz-történelem. Budapest 1964. Országos Széchényi könyvtár.Kiadói papírkötésben. 615p.
Balázs Béla: Dialógus a dialógusról. (Budapest), [1913]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 52 p. Egyetlen kiadás. Balázs Béla kísérleti, metafizikai színjátéka a Nyugat 1908-1911. évi számaiban jelent meg először nyomtatásban, némileg kaján kritikáját pedig a konzervatív esszéfolyóiratban, a Magyar Figyelőben olvashatni, ekképpen: ,,A fővárosi orfeumok néha, vasárnap délelőtt, rendelkezésére bocsátják színpadjukat törekvő moderneknek, akiknek ilyenformán alkalmuk nyílik arra, hogy >>in sich
Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Vörösmarty arczképével. Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (acélmetszetű címképen a költő mellképe) + 308 p. A XIX. század második felének vezető kritikusának és irodalomtörténészének, irodalmi véleményvezérének, az Arany János szűkebb baráti társaságába tartozó Gyulai Pálnak klasszikus Vörösmarty-életrajza először 1866-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon, a címkép verzóján, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, egy oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.