Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 433

20797.

Rufpreis:
2 400 HUF

20798.

Rufpreis:
3 000 HUF

20799.

Rufpreis:
3 000 HUF

20800.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Nagymihály Sándor: P. Zadravcz püspök, a szegedi Kapisztrán, I. kötet. Bp., Helikon. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél kis szakadás, kopottas állapotban.
20801.

Rufpreis:
5 000 HUF

20802.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20803.

Rufpreis:
4 000 HUF

20804.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20805.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20806.

Rufpreis:
2 400 HUF

Balázs Béla: Dialógus a dialógusról. (Budapest), [1913]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 52 p. Egyetlen kiadás. Balázs Béla kísérleti, metafizikai színjátéka a Nyugat 1908-1911. évi számaiban jelent meg először nyomtatásban, némileg kaján kritikáját pedig a konzervatív esszéfolyóiratban, a Magyar Figyelőben olvashatni, ekképpen: ,,A fővárosi orfeumok néha, vasárnap délelőtt, rendelkezésére bocsátják színpadjukat törekvő moderneknek, akiknek ilyenformán alkalmuk nyílik arra, hogy >>in sich
20807.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Vörösmarty arczképével. Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (acélmetszetű címképen a költő mellképe) + 308 p. A XIX. század második felének vezető kritikusának és irodalomtörténészének, irodalmi véleményvezérének, az Arany János szűkebb baráti társaságába tartozó Gyulai Pálnak klasszikus Vörösmarty-életrajza először 1866-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az első nyomtatott oldalon, a címkép verzóján, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, egy oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20808.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF