Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 433

Balázs Béla: A fekete korsó. Új játékok. [Egyfelvonásosok.] Gyoma, 1919. Kner Izidor (ny.) 95 + [5] p. Első kiadás. Tartalma: A fekete korsó. Árnyjáték egyiptomi szilhuetekre. - A királynő komornája. Opera egy felvonásban. - Napsugár és kígyó. Néma táncjáték. - A könnyű ember. Bolondos bábjáték eredeti városligeti módra. Lévay-Haiman 1.287. Tezla 438. Fűzve, kiadói papírborítóban, szép példány. A színes borítón Kner Imre rajza, a kötés Kner Albert terve.  4668. [Aprónyomtatvány] Szvjatoszlav Richter (1915-1997) orosz zongoraművész saját kezű aláírása a Nemzeti Filharmónia 1991. június 9-i koncertjének plakát-fénymásolatán. Egyetlen lap, hajtogatva, mérete: 208x145 mm. A világhírű zongoraművész a Liszt Ferenc kamarazenekarral lépett fel a budapesti Zeneakadémián. A műsoron Bach-művek hangzottak el. Jó állapotú lap.
20785.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20786.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ungvári Tamás: Ikarusz fiai. (Esszék.) (Dedikált.) Budapest, [1970]. Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 537 + [3] p. + 1 t. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel Ungvári Tamás." A szerző fényképét Balla Demeter készítette. Aranyozott gerincű kiadói vászonkötésben, eredeti védőborítóban.
20787.

Rufpreis:
2 400 HUF

Jókai Anna: Jákob lajtorjája. Regény. Budapest, (1982). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 1 t. (címkép) + 481 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vágvölgyi Máriának, szeretettel: Jókai Anna. 1982. Könyvhét". Prov.: Vágvölgyi Mária tördelő, orvosi folyóiratok munkatársa. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20788.

Rufpreis:
2 400 HUF

20789.

Rufpreis:
8 000 HUF

20790.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Lőrincze Lajos (szerk.): Édes anyanyelvünk. Bp., 1961., Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. DEDIKÁLT példány.
20791.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Birtalan Balázs: Sorskönyv nélkül. hn., 2017, Mangólia. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20792.

Rufpreis:
2 000 HUF

Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban
20793.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20794.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20795.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20796.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF