Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 433

20761.

Rufpreis:
3 000 HUF

Brankovics György: A legujabb magyar általános levelező. A magán- és a kereskedelmi élet minden viszonyaira. Szerk.: - -. [Bp.], én., Pytheas. Hasonmás kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20762.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

A pesti művelt társalgó. Nélkülözhetetlen kézikönyv. Szerzé: Egy pesti arszlán. (K.J.). Bp., é.n., Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai). Kiadói festett egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, néhány nagyon kevés lap széle sérült.
20763.

Rufpreis:
2 400 HUF

Karinthy Frigyes: A repülő ember. Wittmann Viktor emléke. Írta Karinthy Frigyes. (A pilóta arcképével.) (Budapest), [1915]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 47 + [1] p. Egyetlen kiadás. Karinthy Frigyes sajátos humorú, személyes visszaemlékezései Wittmann Viktor gépészmérnökről és pilótáról (1889-1915), a fiatal pilóta és repülőgép-fejlesztő több alkalommal látta vendégül Karinthyt repülőútjain. Példányunk fűzése laza. (Modern könyvár, 300-301. szám.) Fűzve, színes, sérült, foltos kiadói borítóban.
20764.

Rufpreis:
3 000 HUF

Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgotája. Bácsjózseffalva, 1943, "Zenélőkút." Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel.
20765.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

20766.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tóth Kálmán:  Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]  Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás.  Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Az első előzéken, az első kötet címoldalán, annak verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.  Szüry 0.  Poss.: 31/33. számú Mélyépítő Vállalat Üzemi Bizottsága.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20767.

Rufpreis:
3 000 HUF

Houdini, az erőművészet csodái. Hogy végzem én a mutatványaimat. Bp., Korona Filmkönyvtár, (Fejér és Glatter-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis szakadásal.
20768.

Rufpreis:
2 800 HUF

Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012, PONT. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
20769.

Rufpreis:
3 000 HUF

20770.

Rufpreis:
3 000 HUF

B. Eötvös József: Gondolatok. Bp., 1886, Ráth Mór. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
20771.

Rufpreis:
3 000 HUF

20772.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF