Schmuck Andor: Bal-eseteim. (Első csapás.) (Dedikált.) Budapest, 2001. EPS Trade Kft. (Tordas és Társa Kft. - LKL Color Kft.) 268 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon színes fotóanyag). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Orbán tanár úrnak barátsággal Schmuck Andor. 06. 06". Schmuck Andor (sz. 1970) egykori szocialista párti, később független, majd szociáldemokrata politikus, közszereplő színes visszaemlékezései az MSZP belső villongásairól, ellentmondásos megítélésű (titkos adatgyűjtést folytató) ifjúsági egyletéről: a Xénia Láz Egyesületről, melynek titkára volt, illetve médiakapcsolatairól: többek között Korda György és Zámbó Jimmy énekesekkel kialakított viszonyáról, utóbbi énekesnek a szerző volt a menedzsere. A fotómelléklet néhány levelének fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Hunfalvy, Paul (Pál): Literarische Berichte aus Ungarn über die Thätigkeit der Ungarischen Akademie der Wissenschaften und ihrer Commissionen...Zweiter Jahrgang. Bp., 1878. Franklin. VII + 656 p. Német nyelven. Korabeli félvászon kötésben, festett lapszélekkel, gerincén sérüléssel, néhány nagyon kevés lap kissé foltos, hátsó kötéstábláján kis sérüléssel.