Adametz Gyula: Angyalföld. Budapest, 1947. (Család könyvesbolt főbizományos -Sylvester Rt. 142 + [2] p. Első kiadás. A koalíciós idők végén írt helytörténeti kismonográfia Angyalföld történetét a középkortól a Horthy-korszak végéig tekinti át; oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal, statisztikai táblázatokkal. Adametz Gyula kidolgozásában Angyalföld - a szerző szűkebb pátriája - korántsem a munkásmozgalom szülőhazája, hanem az öntudatos, önmaga erejéből időket átvészelő szakmunkások kerülete. Fűzve, enyhén sérült gerincű, enyhén hiányos kiadói borítóban.
Budapest 21 térképe, utcanévjegyzékkel és idegenvezető címtárral. Budapest, (1942). Fővárosi Közmunkák Tanácsa - Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt. 200 p. + 21 t. (20 kétoldalas, kétszínnyomású, egy kihajtható, színes). A magyar és külföldi látogatók számára készült részletes utcajegyzék és idegenforgalmi címtár magyar, német, olasz, francia és angol nyelven igazítja el a turistát a főváros utcái és intézményei, pályaudvarai, szállodái, panziói, kávéházai, mulatói, kaszinói és klubjai, mozijai, színházai, múzeumai, könyvtárai és egyetemei, kórházai, klinikái, szanatóriumai, parkjai és sétányai, sportpályái és standfürdői, lóversenypályái között. A kiadvány eligazít az államigazgatás, a közigazgatás és a pénzügyek világában is, megadja a minisztériumok és hivatalok és bankfiókok címét is. A tömegközlekedési hálózat adatai is a lehető legfrissebbek. Kötetünk emlékezetes részlete az utalás arra, hogy a budaörsi repülőtér mellett a ferihegyi repülőtér épülőben van, illetve az érdeklődő látogató bőven tallózhat Budapest teljes szobor- és emlékmű-állományában, valamennyi jelentősebb köztéri szobor pontos helye tanulmányozható kiadványunkban. Érdekes névtörténeti adalék, hogy a XIV kerületre osztott Budapest egyes kerületei szokatlan nevet viselnek, a mai Belváros kormányzati negyede és Újlipótváros Dráva utcáig terjedő területe alkotja az V. kerületet, és e kerület a területet átszelő Szent István körút után a Szentistvánváros nevet viseli. A még jócskán parcellázatlan XI. kerület ebben az időben a Szentimreváros, a hegyvidéki XII. kerület a Mátyáskirályváros, a Dráva utcán kívüli iparnegyed, a XIII. kerület angyalföldi része a kormányzó neje után a Magdolnaváros nevet viseli, az Aréna (Dózsa György) úton túli Zugló pedig a Rákosváros nevével büszkélkedhet. A kerületi, kétszínnyomású térképvázlatok utáni nagy méretű, színes Budapest-térkép az 1942-ben aktuális utcanévanyagon kívül a kiemelt középületeket és a közlekedési hálózatot is jelöli, a térképen alul és oldal magyar, német, olasz, francia és olasz nyelvű jelmagyarázattal és hotel-mutatóval. Példányunk első és hátsó előzékén kézírásos jegyzetek. Aranyozott, sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, a lapszéleken enyhe foltossággal. Jó példány.
Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Rappresentazioni graphice della citt? di Buda e di Pest all' epoca della riconquista. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). A téma alapvető bibliográfiája, a kötet velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelvűek. Az első két ív leveleinek felső sarkán és az utolsó táblákon apró, halvány foltosság. (A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai IV.) Fűzve, gerincén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
Főhercz. Nyárilak és omladék Margita ligetén. E. H. Sommerhaus samt Ruine auf der Margareth Insel (1847) Tónusos kőnyomat. Franz Prachner metszete. Pest, 1847. Szerelmey Miklós (ny.) Litográfia, mérete: 170x265 mm, lapméret: 230x310 mm. Metszetünk eredetileg Szerelmey Miklós ,,Magyar hajdan és jelen" című kötetében jelent meg (Pest, 1847), a metszet maga [František] Franz Pracher (1825-1885) cseh származású grafikus rajza. Bár a Margit-sziget régóta koronabirtoknak számított, csak 1810-től ment át teljes egészében a nádor tulajdonába. József nádor az 1820-as években építtette a sziget ferences kolostorromjaihoz kapcsolódó családi nyaralóját, és e helyről kezdte meg a sziget angolparkká, botanikus kertté változtatását. A sziget a dualizmus korától népszerű fürdő- és sétahellyé vált, egymás után nyíltak meg rajta a kisebb-nagyobb szállodák. József nádor nyaralóját a XX. század elején átépítették, az épület innentől a Nádor-szálló nevet viselte, itt lakott többek között Krúdy Gyula is. Az épület maga a második világháborúban súlyosan megrongálódott, javát bebontották 1946-ban. A bontás előtt egy évszázaddal készült metszetünkön a klasszicista stílusban épült nádori nyaraló eredeti állapotában látható, kelet felől, kisebb tisztás hátterében, a kép előterében késő reformkori öltözékben sétáló családi csoport és más sétálók, cilinderben, sétapálcával. Szép állapotú metszet, paszpartuban, keretezve, üveglap mögött.
Illustrita gvidlibro tra Budapesto. Propagandilo de Géza Nyulászy de Csáholy. (Budapest, 1912). Szerző (Markovits és Garai ny.) 80 p. Eszperantó nyelvű városismertető kiadvány a magyar fővárosról, oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel. A kiadvány végén az eszperantó világnyelv kialakulásáról írt magyar nyelvű tanulmány. Oldalszámozáson belül számos, döntően eszperantó nyelvű, egész oldalas hirdetéssel. A címoldalon és a fedőborítókon régi tulajdonosi bélyegzés, az első nyomtatott oldal verzóján régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka.
Balla Vilmos: A kávéforrás. Régi pesti kávéházak legendái - Múltszázadbeli lokáltulajdonosok, törzsvendégek és egyéb híres alakok a márványasztalok körül - Nevezetes históriák a ködbesülyedt időkből - Elfelejtett pesti furcsaságok; eltűnt furcsa pestiek. Budapest, 1927. (Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt.) 240 p. Első kiadás. Balla [sz. Blau] Vilmos gazdasági újságíró kávéházi kötetéhez Rákosi Jenő sajtócézár írt bevezetőt. A szövegközti karikatúrákkal, rajzokkal illusztrált kötet a pesti kávéházi legendárium alapvető bevezetője, az egykor volt és kortárs kávéházak teljességre törekvő, anekdotikus portré-sorozatával. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban, a hátsó fedőborítón dombornyomású hirdetéssel. Jó példány.
1896 Budapest, milleniumi ünnepség rendőrökkel, egyenruhásokkal, beazonosítandó személyekkel, fotó, felső része kartonra kasírozva, alatta kartonra ragasztca ezredéves országos kiállítás megnyitó reklámja, fotó méret: 18x25 cm