Budapest 150

Zahl der Lose: 60

18349.

Rufpreis:
2 000 HUF

18350.

Rufpreis:
1 600 HUF

Adametz Gyula: Angyalföld. Budapest, 1947. (Család könyvesbolt főbizományos -Sylvester Rt. 142 + [2] p. Első kiadás. A koalíciós idők végén írt helytörténeti kismonográfia Angyalföld történetét a középkortól a Horthy-korszak végéig tekinti át; oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal, statisztikai táblázatokkal. Adametz Gyula kidolgozásában Angyalföld - a szerző szűkebb pátriája - korántsem a munkásmozgalom szülőhazája, hanem az öntudatos, önmaga erejéből időket átvészelő szakmunkások kerülete. Fűzve, enyhén sérült gerincű, enyhén hiányos kiadói borítóban.
18351.

Rufpreis:
3 000 HUF

Budapest 21 térképe, utcanévjegyzékkel és idegenvezető címtárral. Budapest, (1942). Fővárosi Közmunkák Tanácsa - Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt. 200 p. + 21 t. (20 kétoldalas, kétszínnyomású, egy kihajtható, színes). A magyar és külföldi látogatók számára készült részletes utcajegyzék és idegenforgalmi címtár magyar, német, olasz, francia és angol nyelven igazítja el a turistát a főváros utcái és intézményei, pályaudvarai, szállodái, panziói, kávéházai, mulatói, kaszinói és klubjai, mozijai, színházai, múzeumai, könyvtárai és egyetemei, kórházai, klinikái, szanatóriumai, parkjai és sétányai, sportpályái és standfürdői, lóversenypályái között. A kiadvány eligazít az államigazgatás, a közigazgatás és a pénzügyek világában is, megadja a minisztériumok és hivatalok és bankfiókok címét is. A tömegközlekedési hálózat adatai is a lehető legfrissebbek. Kötetünk emlékezetes részlete az utalás arra, hogy a budaörsi repülőtér mellett a ferihegyi repülőtér épülőben van, illetve az érdeklődő látogató bőven tallózhat Budapest teljes szobor- és emlékmű-állományában, valamennyi jelentősebb köztéri szobor pontos helye tanulmányozható kiadványunkban. Érdekes névtörténeti adalék, hogy a XIV kerületre osztott Budapest egyes kerületei szokatlan nevet viselnek, a mai Belváros kormányzati negyede és Újlipótváros Dráva utcáig terjedő területe alkotja az V. kerületet, és e kerület a területet átszelő Szent István körút után a Szentistvánváros nevet viseli. A még jócskán parcellázatlan XI. kerület ebben az időben a Szentimreváros, a hegyvidéki XII. kerület a Mátyáskirályváros, a Dráva utcán kívüli iparnegyed, a XIII. kerület angyalföldi része a kormányzó neje után a Magdolnaváros nevet viseli, az Aréna (Dózsa György) úton túli Zugló pedig a Rákosváros nevével büszkélkedhet. A kerületi, kétszínnyomású térképvázlatok utáni nagy méretű, színes Budapest-térkép az 1942-ben aktuális utcanévanyagon kívül a kiemelt középületeket és a közlekedési hálózatot is jelöli, a térképen alul és oldal magyar, német, olasz, francia és olasz nyelvű jelmagyarázattal és hotel-mutatóval. Példányunk első és hátsó előzékén kézírásos jegyzetek. Aranyozott, sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, a lapszéleken enyhe foltossággal. Jó példány.
18352.

Rufpreis:
3 000 HUF

18353.

Rufpreis:
4 000 HUF

Főhercz. Nyárilak és omladék Margita ligetén. E. H. Sommerhaus samt Ruine auf der Margareth Insel (1847) Tónusos kőnyomat. Franz Prachner metszete. Pest, 1847. Szerelmey Miklós (ny.) Litográfia, mérete: 170x265 mm, lapméret: 230x310 mm. Metszetünk eredetileg Szerelmey Miklós ,,Magyar hajdan és jelen" című kötetében jelent meg (Pest, 1847), a metszet maga [František] Franz Pracher (1825-1885) cseh származású grafikus rajza. Bár a Margit-sziget régóta koronabirtoknak számított, csak 1810-től ment át teljes egészében a nádor tulajdonába. József nádor az 1820-as években építtette a sziget ferences kolostorromjaihoz kapcsolódó családi nyaralóját, és e helyről kezdte meg a sziget angolparkká, botanikus kertté változtatását. A sziget a dualizmus korától népszerű fürdő- és sétahellyé vált, egymás után nyíltak meg rajta a kisebb-nagyobb szállodák. József nádor nyaralóját a XX. század elején átépítették, az épület innentől a Nádor-szálló nevet viselte, itt lakott többek között Krúdy Gyula is. Az épület maga a második világháborúban súlyosan megrongálódott, javát bebontották 1946-ban. A bontás előtt egy évszázaddal készült metszetünkön a klasszicista stílusban épült nádori nyaraló eredeti állapotában látható, kelet felől, kisebb tisztás hátterében, a kép előterében késő reformkori öltözékben sétáló családi csoport és más sétálók, cilinderben, sétapálcával. Szép állapotú metszet, paszpartuban, keretezve, üveglap mögött.
18354.

Rufpreis:
12 000 HUF

Illustrita gvidlibro tra Budapesto. Propagandilo de Géza Nyulászy de Csáholy. (Budapest, 1912). Szerző (Markovits és Garai ny.) 80 p. Eszperantó nyelvű városismertető kiadvány a magyar fővárosról, oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel. A kiadvány végén az eszperantó világnyelv kialakulásáról írt magyar nyelvű tanulmány. Oldalszámozáson belül számos, döntően eszperantó nyelvű, egész oldalas hirdetéssel. A címoldalon és a fedőborítókon régi tulajdonosi bélyegzés, az első nyomtatott oldal verzóján régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka.
18355.

Rufpreis:
3 000 HUF

Balla Vilmos: A kávéforrás. Régi pesti kávéházak legendái - Múltszázadbeli lokáltulajdonosok, törzsvendégek és egyéb híres alakok a márványasztalok körül - Nevezetes históriák a ködbesülyedt időkből - Elfelejtett pesti furcsaságok; eltűnt furcsa pestiek. Budapest, 1927. (Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt.) 240 p. Első kiadás. Balla [sz. Blau] Vilmos gazdasági újságíró kávéházi kötetéhez Rákosi Jenő sajtócézár írt bevezetőt. A szövegközti karikatúrákkal, rajzokkal illusztrált kötet a pesti kávéházi legendárium alapvető bevezetője, az egykor volt és kortárs kávéházak teljességre törekvő, anekdotikus portré-sorozatával. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban, a hátsó fedőborítón dombornyomású hirdetéssel. Jó példány.
18356.

Rufpreis:
4 000 HUF

1970-1980 Budapest, villamosok a Visegrádi és Kresz Géza utcában, 3 db nem publikált, későbbi nagyítás, 10×15 cm
18357.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1970-1980 Budapest, villamosok a Moszkva téren, 3 db fotó, későbbi nagyítás, 10×15 cm
18358.

Rufpreis:
2 000 HUF

1896 Budapest, milleniumi ünnepség rendőrökkel, egyenruhásokkal, beazonosítandó személyekkel, fotó, felső része kartonra kasírozva, alatta kartonra ragasztca ezredéves országos kiállítás megnyitó reklámja, fotó méret: 18x25 cm
18359.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

1940 Budaörs, ünnepi körmenet, 5 db fotó, papírlapra ragasztva (csak a sarkuknál ragasztottak), 6x5 cm körül
18360.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF