4 000 HUF
Balla Vilmos: A kávéforrás. Régi pesti kávéházak legendái - Múltszázadbeli lokáltulajdonosok, törzsvendégek és egyéb híres alakok a márványasztalok körül - Nevezetes históriák a ködbesülyedt időkből - Elfelejtett pesti furcsaságok; eltűnt furcsa pestiek. Budapest, 1927. (Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt.) 240 p. Első kiadás. Balla [sz. Blau] Vilmos gazdasági újságíró kávéházi kötetéhez Rákosi Jenő sajtócézár írt bevezetőt. A szövegközti karikatúrákkal, rajzokkal illusztrált kötet a pesti kávéházi legendárium alapvető bevezetője, az egykor volt és kortárs kávéházak teljességre törekvő, anekdotikus portré-sorozatával. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban, a hátsó fedőborítón dombornyomású hirdetéssel. Jó példány.