Beecher-Stowe, Harriet: Tamás bátya kunyhója. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Benedek Marcell. Byssz Róbert rajzaival. Bp., [1931], Dante, 194 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
Wilke, Hermann: Dein ,,Ja" zum Leibe. Sinn und Gestaltung deutscher Leibeszucht. Berlin, 1939, Verlag Emil Wernitz & Co., 189+(3) p. Fekete fehér fotókkal, aktfotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, hiányos kiadói papír védőborítóval.
Eötvös Károly: Magyar alakok. Eötvös Károly Munkái V. Bp., 1901, Révai, 2 sztl. lev.+ 316 p. Kiadói aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban, a borítón minimális kopással.
Pedro Almodóvar: Patty Diphusa. Ford.: Mester Yvonne. 2006, Új Palatinus Könyvesház. Pedro Almodóvar (1949- ) spanyol filmrendező, forgatókönyvíró, író erotikus témájú regénye. AKiadói papírkötés.
Waczulik László: A magyar irodalom tartalmi ismertetése irodalomtörténeti adatokkal és jegyzetekkel. I-V. rész. I. rész. régi magyar irodalom 1772-ig. II. rész: Az uj magyar irodalom (1772-1820-ig.) III. rész: Az uj magyar irodalom nemzeti romantikus korszaka (1820-1845.) IV. rész: Az uj magyar irodalom nemzeti népies korszaka (1845-1882.) V. rész: A magyar irodalom legujabb kora: realismus, naturalismus és szimbolismus. (1882-1920.) Bp.,1929-1930,Aczél Testvérek. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Bp., 1943, Révai. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötésben, rossz, széteső állapotban. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által DEDIKÁLT példány. "Bella Andor kedves barátomnak, sok és emlékezetes együttlétünkre gondolva, 1944 VI. 2." Alatta az ajándékozott személy által tovább ajándékozási sorokkal, 1952. május 31.
Kertész Erzsébet: A fejedelem-asszony. Zrínyi Ilona élete. A szerző, Kertész Erzsébet. A szerző, Kertész Erzsébet (1909-2005) író által Fedor Ágnes (1909-1990) magyar író, újságíró részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1986, Kossuth. Kiadói papírkötés.