Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 324

Arany János összes munkái I-VI. I. köt.: Kisebb költemények.  II-III. köt.: Elbeszélő költeményei 1-2. köt.  IV. Elbeszélő költemények. Elegyes darabok. 3. kötet. V. köt.: [Arany János prózai dolgozatai] VI. köt.: Drámai fordítások. Shakspere színműveiből. Bp., 1883-1884, Ráth Mór. 6. kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel. a borítón kis kopásnyomokkal, kis foltokkal, az I. kötet gerincén sérüléssel, II. kötet gerincén kis sérüléssel, az V. kötetben a címlap hiányzik.
20785.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
10

Pierre Alexis Ponson du Terrail: Rocambole Londonban I-IX. kötet (3 kötetben). Bp., 1875, Kertész József. Modern aranyozott gerincű egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, néhány kötet papírborítója kissé foltos, helyenként néhány kevés lap kissé foltos, 2. kötet kötése megerősített.
20786.

Rufpreis:
12 000 HUF

Pierre Alexis Ponson du Terrail: Egy király ifjúsága. A szép Aranymívesné I-II. A navarrai király kedvese I-II. A szép Nancy csínyjei I-II. A vörös alsó kalandjai I-II. (4 kötetben). Pest, 1868, Ráth Mór. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kevés lap kissé foltos. Többi kötet hiányzik.
20787.

Rufpreis:
8 000 HUF

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk. Bp., [1907], Franklin, 242 p. + 8 t. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foxing foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal, névbejegyzéssel.
20788.

Rufpreis:
10 000 HUF
32

20789.

Rufpreis:
8 000 HUF

Parti Nagy Lajos: Petőfi Barguzinban. Zebegény, 2009., Borda Antikvárium. Felvidéki András rajzaival illusztrált. Kiadói haránt-alakú kartonált papírkötés. Számozatlan példány. Megjelent 650 példányban.
20790.

Rufpreis:
8 000 HUF

20791.

Rufpreis:
8 000 HUF

Nyirő József Hét kötet Nyirő József munkáiból, egységes, színes, Toncz Tibor által illusztrált halinakötésben. 1. Isten igájában. Regény. Negyvenharmadik kiadás. [I-II. kötet, egybekötve.] (Budapest, 1936). Révai (ny.) 185 + [1] p.; [3]-176 p. Nyirő József regénye először 1930-ban jelent meg, Kolozsvárt. 2. A sibói bölény. [Regény.] Ötvenedik ezer. [I-II. kötet, egybekötve.] (Budapest, 1941). Révai (ny.) [4] + 166 p.; [2] + 124 p. Nyirő József első történelmi regénye, egyben harmadik kötete először 1926-1929-ben jelent meg, Kolozsvárt. Az első előzéken és az oldalsó lapszéleken apró foltosság, az első előzéken régi kereskedői könyvjegy. 3. Kopjafák. [Novellák.] 43-44. ezer. (Budapest), [1938 körül]. Révai (ny.) [4] + 228 p. A novelláskötet először 1933-ban jelent meg, Kolozsváron. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. 4. Az én népem. [Regény.] 23-25 ezer. (Budapest, 1935). Révai (ny.) [4] + 275 + [1] p. A regény első kiadása az erdélyi szerzők budapesti specialistájánál, a Révai Kiadónál jelent meg, 1935-ben. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, az oldalsó lapszéleken apró foltosság. Tezla 2846. 5. Uz Bence. [Regény.] 46-48. ezer. (Budapest, 1936). Révai (ny.) [4] + 265 + [1] p. Az Uz Bence először 1933-ban jelent meg, Székelyudvarhelyen. 6. Havasok könyve. [Novellák.] Harminckettedik ezer. (Budapest, 1937). Révai (ny.) [4] + 276 + [2] p. A novelláskötet első kiadása 1936-ban egyszerre jelent meg a budapesti Révai Kiadónál, illetve Kolozsváron, az Erdélyi Szépmíves Céh gondozásában. Az első nyomtatott oldalon régi ajándékozási bejegyzés. 7. Madéfalvi veszedelem. [Regény.] (Budapest, 1939). Révai (ny.) 454 p. Első kiadás. A regény első kiadása egy időben jelent meg a budapesti Révai Kiadónál, illetve Kolozsváron, az Erdélyi Szépmíves Céh gondozásában. Példányunk fűzése az első előzéknél enyhén meglazult. Egységes, Toncz Tibor színes grafikájával illusztrált kiadói halinakötésben. Jó példány.
20792.

Rufpreis:
8 000 HUF
11

Tamási Áron: Ábel trilógia I-III. köt.   I. köt.: Ábel a rengetegben. Bp., 1934, Révai, 207 p. Buday György egészoldalas, fekete-fehér képeivel illusztrált.;   II. köt: Ábel az országban. Bp., [1935], Révai, 199 p. Buday György egészoldalas, fekete-fehér képeivel illusztrált.;   III. köt.: Ábel Amerikában. Ötödik kiadás. Bp.,[1934], Révai, 256 p. Buday György egészoldalas, fekete-fehér képeivel illusztrált.;   A táblák illusztrációja Fenyves Sándor grafikus, illusztrátor, festőművész munkája.   Kiadói fatáblás, illusztrált félvászon-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, összességében jó állapotban.
20793.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

20794.

Rufpreis:
6 000 HUF

Mühlbach Luiza: Benyowszky Gróf. Történeti regény. I-IV. kötet (2 kötetben). Bp., 1878, Ráth Mór. Második kiadás Későbbi félvászon kötés, gerincén papír csíkkal feliratozott, kissé kopott borítóval, címlapon régi tulajdonosi bélyegzővel (Jakabffy Zoltán, Kupa), II. és IV. kötet címlapja hiányzik, néhány kevés lap kissé foltos.
20795.

Rufpreis:
12 000 HUF

Ady Endre: Új versek. Első kiadás!. Bp. 1906. Pallas. 127 l. Korabeli aranyozott egészbőr kötésben, gerincen sérüléssel. Ritka!
20796.

Rufpreis:
12 000 HUF
29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF