Jean Paul: Gyámoltalan hősök. Bp., 1966, Európa. Kondor Béla 16 eredeti rézkarcával illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadással, jó állapotban.
Károlyi Amy: A harmadik ház. (Weöres Sándor rajzaival.) [Versek.] Budapest, 1965. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 82 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vikár Lacinak és Forrai Katinak szeretettel: Károlyi Amy. 1966. jan. 9." Prov.: Vikár László és felesége, Forrai Katalin. [Vikár László (1929-2017) zenetudós, a Zeneakadémia tanára, finnugor és törökségi népzene-kutató, népdalgyűjtő. Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy, nemzetközi hírű zenepedagógus.] Weöres Sándor által illusztrált, kiadói egészvászon kötésben és kiadói védőborítóban, felül színes festésű lapszélekkel.
Feleky Géza: Könyvek, képek, évek. Találkozások a művészettel. Budapest, 1912. Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Feleky Géza újságíró (1890-1936) szubjektív képzőművészeti esszéi döntően a nyugati szecessziós festészet alkotóinak állítanak emléket. Az eredetileg a Nyugat folyóiratban megjelenő esszék többsége radikálisan kerüli az okfejtést és a logikai érvelést, illetve érvelés helyett egyéni benyomásokról ad leírást: a Nyugat első éveinek képzőművészeti kritikáit ez a kétségtelenül könnyed, ám elkent írásmód uralta. A címlevél előtti levélen apró szakadás, a címoldalon és a belív néhány oldalán apró, halvány foltosság. Fűzve, színes, illusztrált, szecessziós kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Szentgyörgyi László: Erdélyországi levelek. [Regény.] Budapest, 1937. Madách nyomda és könyvkiadóvállalat. 122 + [2] p. Egyetlen kiadás. Példányunk első és utolsó levele a gerincnél megerősítve. Fűzve, Büky Béla festőművész fametszetével illusztrált, enyhén sérült gerncű kiadói borítóban, gerincén régi, kézírásos címfeliratozású papírcsíkkal megerősítve, az első fedőborítón fent apró hiány.
A királyné kíséretében. I. Andrássy Gyuláné grófné: Soprontól Tihanyig. II. Boroviczény Aladárné: Az Entente fogságában. Bp.,[1922.], Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 156 p. Két fekete-fehér egészoldalas képtáblával. Átkötött papírkötésben.
Molnár Ferenc: A Dohány-utca és a Körút-sarok. - - "aszfaltregénye." Bp., [1943], Borka Ferenc "Magyar Könyvszolgálat, 222 p. Névrokon Molnár Ferkó 1944. októberi ajándékozási soraival. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel, a könyvtest javított és részben elvált a borítótól, kissé foltos lapokkal.
Torquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem. A tanuló ifjúság számára, Jánosi Gusztáv magyar fordítása nyomán rövidítve, prózába átírta és magyarázatokkal ellátta: Pintér Kálmán. Iskolai könyvtár. A magyar olvasmányok tára. Bp., 1899, Athenaeum, 1 t.+ VII+178 p. Kiadói papírkötés, a gerincen javítással, foltos borítóval, a címlap és az azt követő lap alján hiánnyal, ezeket leszámítva jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
Haugh Béla: Wosinski Mór életrajza. Szekszárd, 1908. Molnár M. Ny. 168 l. 1 t Wosinsky Mór (1854-1907) apát-plébános, régész, az MTA levelező tagja. Fő műve az 1895-ben nyomdába került a Tolnavármegye az őskortól a honfoglalásig c. kétkötetes monográfiája. Ebben a munkájában említette egy esetleges megyei múzeum létrehozását, megvalósult 1902-ben, melynek igazgatója Wosinsky lett. Ma Wosinsky Mór Megyei Múzeum az intézmény neve. Korabeli félvászon kötésben.