Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 324

Féja Géza: Lázadó alkonyat. [Irodalmi esszék.] (Dedikált.) Budapest, (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 1 t. (címkép) + 470 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Fodor Istvánnénak szeretettel: Féja Géza. Vác, 1972. ápr. 29-én". Az 1945-től politikai nézetei miatt évtizedig nem publikáló Féja Géza (1900-1978) író, egykori falukutató irodalmiportré-sorozatában a szokásostól eltérő irodalmi kánont épít, melyben a szokásos szerzők helyett Krúdy Gyula, Móricz Zsigmond, Tersánszky Józsi Jenő, Tamási Áron a meghatározó alkotók, és amelyben a folklór irodalom is helyet kér magának. Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20869.

Rufpreis:
3 000 HUF

20870.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kner Izidor: Kner Izidor összes aforizmái. Gyoma, 1921, Szerzői, (Kner-ny.), 206+2 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel. Megjelent 50 számozott példányban, névre-szólóan, de ez a példány számozatlan példány.
20871.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Balázs Béla: Az én utam. Összegyűjtött versek. Bp., 1945, Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az elülső borító sarkán hiánnyal, kopott borítóval. Felvágatlan lapokkal.
20872.

Rufpreis:
2 000 HUF

Darvasi László 2 könyve: A portugálok. Bp., 1992, József Attila Kör - Pesti Szalon. Kiadói papírkötés. + Szerelmem, Dumumba elvtársnő. Magyar novellák. Pécs, 1998, Jelenkor. Kiadói papírkötés, a gerincen ragasztott.
20873.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hegedűs Géza - Kónya Judit: Kecskeének. Azaz két és fél évezred drámatörténete. Az egyik szerző, Hegedüs Géza (1912-1999) író, költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
20874.

Rufpreis:
3 000 HUF

20875.

Rufpreis:
1 800 HUF

Zsoldos Jenő: Adalékok 'proletár' szavunk történetéhez. (Különlenyomat a Magyar Nyelvőr LXXXIII. évfolyamából). Bp., 1959, Akadémiai Kiadó, 19+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Zsoldos Jenő (szül. Stern) (1896-1972) irodalomtörténész, gimnáziumi igazgató-tanár által DEDIKÁLT példány.
20876.

Rufpreis:
1 800 HUF

20877.

Rufpreis:
3 000 HUF

20878.

Rufpreis:
1 400 HUF

1907 A Bethlen Gábor kör emlékkönyve. Bp., 1907. Hornyánszky 180 p. Kiadói papírkötésben.
20879.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20880.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF