Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 324

Márai Sándor 2 műve: A gyertyák csonkig égnek. Bp., 1942, Révai. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. + Napnyugati őrjárat. Bp., 1943, Révai. Kiadói félvászon-kötés.
20857.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Csaba Margit 4 műve:  Amit a serdülő leánynak tudnia kell. 3. kiadás.;  Amit a nagyleánynak tudnia kell. 3. kiadás.;  Amit a fiatalasszonynak tudnia kell. 2. kiadás.;  Amit az édesanyának tudnia kell. 2. kiadás.; Dr. Tóth Tihamér előszavával. Bp.,1937-1940.,Szent István-Társulat. A borítók és az illusztrációk Márton Lajos munkái. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, az illusztrációk és könyvdíszek nagy részét kiszínezték, a 2. könyvből pár lap kijár (3-14. p.)
20858.

Rufpreis:
3 000 HUF

20859.

Rufpreis:
5 000 HUF

20860.

Rufpreis:
3 000 HUF

Krúdy Gyula: Aranyidő - A templárius. Két kisregény. Budapest, 1926. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (A Pesti Lloyd-Társulat nyomdája). 307 + [1] p. Első kötetkiadás. Az érett Krúdy Gyula mindkét regénye elsőként folyóirat-folytatásokban látott napvilágot: az ,,Aranyidő'' a Nyugat folyóirat 1923. évi lapszámaiban (március 23. - április 16.), két folytatásban, ,,A templárius'' a Világ folyóirat 1925. évi számaiban (augusztus 9. - október 7.), hét folytatásban. Tezla 2220. Gedényi 3473. Festett, illusztrált kiadói egészvászon kötésben (Révai Testvérek, Budapest). Jó példány.
20861.

Rufpreis:
3 000 HUF

20862.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó Dezső: A forradalmas Ady. (Budapest), 1919. A Táltos kiadása (Korvin Testvérek ny.) 32 p. Egyetlen kiadás. Szabó Dezső szenvedélyes hangon megírt tanulmánya Ady költészetének morális és esztétikai értelemben vett forradalmiságát körvonalazza, ám szót ejt Ady közéleti-politikai lírájáról is; a költőt pedig Európa utolsó romantikusának és a magyar fajiság géniuszának nevezi. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20863.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kosztolányi Dezső: Zsivajgó természet. [Humoreszkek.] (Budapest), [1930]. Révai kiadás (ny.). 101 + [3] p. Első kiadás. Kosztolányi Dezső humoros jellemtani írásai növényekről, emlősökről, madarakról, ásványokról. A munka első kiadása. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, az első kötéstábla szélén apró kopásokkal. Jó példány.
20864.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kovács Boglárka: Színház, szerelem. (Kállai Ferenc 75 éves.) (Kállai Ferenc által dedikált.) [Budapest], (2000). Saxum Kft. (Szekszárdi Nyomda Kft.) 207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Joszik Pistának szeretettel: Kállai Ferenc". A színművésszel és a pályatársakkal készített interjúkon alapuló portré Kállai Ferenc színészi karrierjéről és magánéletéről, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyaggal. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben és színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20865.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Magyar remek írók sorozat XI-XII. kötete: Garay János: Szent László I-II. Pest, 1865. Kiadja Heckenast Gusztáv. Kiadói enyhén sérült, aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas állapotban. Az egyik kötet borítója és elülső szennylapja levált, volt könyvtári példány.
20866.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

20867.

Rufpreis:
1 400 HUF

Molnár Ferenc: Kis hármaskönyv I-II. kötet. Bp., é.n. , Franklin-Társulat. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben egyik kötet ALÁÍRT
20868.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF