Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 324

Velics, Anton, von,: Ueber Ursprung und Urbedeutung der Wörter. Bp., 1904. Szerzői. 80p. Fűzve, borító nélkül. Lászlófalvi Velics Antal orvos, földbirtokos, amatőr orientalista, nyelvész (1855-1915) DEDIKÁLT példány
20917.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Iskender Pala: A bánat cseppje. Isztambuli tulipán. Ford.: Nagy Marietta, Sipos Kata. Bp., 2018, Trivium. Kiadói papírkötés.
20918.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dr. Bartha József: Az új magyar irodalom kistükre 1896-1936. Bp., 1938. Szerzői. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. Belső borítón tollal írt jegyzet.
20919.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dante Alighieri: Az új élet. La vita nuova. Kétnyelvű remekművek I. Jékely Zoltán fordítása. A bevezetés Fülep Lajos műve. Bp., é.n., Franklin. 145+3 p. Magyar és olasz nyelven. Kiadói egészbőr kötés, kissé kopott borítóval. A borító belső oldalán "A rombadőlt és újjászületett Franklin Társulat Kiadványa 131. sz." címkével.
20920.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900), Singer és Wolfner, 375 p. Átkötött egészvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzővel, helyenként kissé foltos.
20921.

Rufpreis:
1 800 HUF

Just Béla: Az eszelősök. Bp., [1943], Cserépfalvi, 255 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal. A címlapon Meixner Emil (1892-1976) földbirtokos, gazdálkodó, országgyűlési képviselő névbejegyzésével.
20922.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kennsbert Károly: Misztika mint világnézet. A misztikus életművészet elmélete és gyakorlata. Bp, 1941, Kókai Lajos. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, szétvált kötéssel, de a könyv maga hiánytalan, ajándékozási sorokkal.
20923.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sir Gawain és a zöld lovag zord históriája régi angol versben a brit előidőkből. Ford. és az utószót írta: Vajda Miklós. Reich Károly grafikusművész egészoldalas illusztrációival. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés, műanyag védőborítóval.
20924.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tara Swart: A forrás. Nyisd meg az elméd, változtasd meg az életed! Bp., 2019, GABO. Kiadói kartonált papírkötés.
20925.

Rufpreis:
2 000 HUF

Takács Mari: Reklámtények kicsi könyve. Takács Mari illusztrációival. McCann-Erickson Budapest sorozat. hn., én., Keresztes&Jeney Repro Stúdió. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20926.

Rufpreis:
1 600 HUF

Moly Tamás: Kalandok és kalandorok. Huszonhét novella. Bp., 1919, Franklin. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval.
20927.

Rufpreis:
1 600 HUF

Lehel István: Jászai Mari utolsó szerepe. Bp., 1931, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé hiányos gerinccel.
20928.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF