Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, [1937], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
Szilády Zoltán: A mi Erdélyünk. Történeti és néprajzi vázlatok. Budafok, 1922, Szerző. Kiadói papírkötés, a gerincen sérüléssel, a borítón folttal, ex libris-szekkel, névbejegyzéssel (Dr. Filep Ferenc 924.)
[Mohl Adolf] Pap bácsi: Nyugatmagyarországi mondák és mondafélék. Írta: Pap bácsi. Győr, 1926., Győregyházmegyei Alap, 3-222 p. A könyv az 1900-ban megjelent "Mondák Kismarton vidékéről" című munka bővített kiadása. Papírkötés, a borító, a címlap és feltehetőleg az utolsó lap (223/224, tartalomjegyzék?) hiányzik.
Jenovay Jenő: Vitorlákkal a Föld körül. Bp., Lampel R.,(Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+195 p. + 7 (fekete-fehér fotók) t. Szövegközti és egészoldalas fotókkal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
A Pécs-Baranyamegyei Múzeum Egyesület értesítője. Szerk.: Dr. Szőnyi Ottó. V. évfolyam, 1-2, 4. + VIII. évf 1-2, 3-4 füzetek. Pécs, 1912-1916, Pécs-Baranyamegyei Múzeum Egyesület. Fekete-fehér illusztrációkkal, mellékletekkel. Kiadói papírkötésben
Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval. + Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár, én.], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Házi Jenő: Sopron szabad királyi város története. II. rész. 4. köt. Különféle számadások és adójegyzékek 1454-től 1495-ig. Közli: Dr. vitéz - -. Sopron, 1936., Székely és Társa, XXII+493+1 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón sarkán kis gyűrődésnyommal, kis szakadással, de ezt leszámítva jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.