Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 204

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XI. kötet: Csehország (I. rész.) Bp., 1894, M. Kir. Államnyomda, XII+612 p.+1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, sérült kötéssel, foxing foltos lapokkal.
19050.

Rufpreis:
4 000 HUF

19051.

Rufpreis:
4 000 HUF

1927 Magyarország tiszti cím- és névtára. XXXVIII. évf. 1927. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1927., Pesti Könyvnyomda Rt., XIII+3+492+10 (korabeli reklámok) p. Kiadói egészvászon-kötés, Müller György-kötés.
19052.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19053.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Csánki Dezső: Körösmegye a XV-ik században. (Székfoglaló értekezés.) Bp., 1893, MTA, 153+1 p. Papírkötés, intézményi bélyegzéssel.
19054.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Orbán Balázs: Törökországról s különösen a nőkről. Bp., 1999, Terebess, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
19055.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nagy Czirok László: Száraz és szélmolnárok élete a Kiskunságon. Bp., 1959, Múzeumok Központi Propaganda Irodája, 80 p.+2 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
19056.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nagy Czirok László: A Ráday kor s a szegedi vár titkai. Kiskunhalas, 1962, (Múzeumok Rotaüzeme-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban.
19057.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ballagi Károly - Király Pál: Egyetemes földrajz I. köt. Tekintettel az országok természeti, politikai és társadalmi, ipari, kereskedelmi, közlekedési és közművelődési viszonyaira. Szótárszerű tárgymutatóval ellátott földirati kézikönyv újságolvasók, kereskedők, iparosok, gazdák és általában a művelt magyar közönség számára. I. kötet. Pest, 1871, Athenaeum, IV+435 p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal. Felvágatlan lapokkal!
19058.

Rufpreis:
2 800 HUF

Hedin, Sven: Csangpo láma zarándokútja. Ford.: Gergely Jolán. Bp., [1922], Genius (Világosság-ny.), VIII+272 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, hiányos gerinccel, néhány minimálisan foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19059.

Rufpreis:
2 400 HUF

Lukács Ödön: Nyíregyháza szabad, kiváltságolt város története. Töredék Márosik kötet V. könyvtől (a város legújabb kora, mint második virágzás korszaka 1848-tól napjainkig) 277-491 + [1] p. Nyíregyháza, 1886-[1887]. Jóba Elek Sérült fűzéssel, sérült elvált papírborítóval
19060.

Rufpreis:
3 000 HUF

John L. Stoddard's Lectures. Vol IX.: Scotland, England, London. Boston, 1903, Balch Brothers, 336 p. Angol nyelven. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
19061.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF