Házi Jenő: Sopron szabad királyi város története. I. rész. 7. köt. Oklevelek, levelek és iratok 1521-től 1531-ig. Közli: Dr. - -. Sopron, 1929., Székely és Társa, XXXVIII+465 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, a lapszéleken kis folttal, de ezeket leszámítva jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
Házi Jenő: Sopron szabad királyi város története. I. rész. 1. köt. Oklevelek 1162-től 1406-ig. Közli: Dr. - -. Sopron, 1921., Székely és Társa, XL+315+1 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító alsó sarkán kis hiánnyal, valamint az elülső borítón kis folttal, de ezeket leszámítva jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
Bátyai Jenő: Szegedi malomhistória. A szerző, Bátyai Jenő (1933-1994) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1991, Csongrád m. Gabonaforgalmi és Malomipari Vállat. Benne beragasztva újságkivágásokkal, valamint a szerző halálozási értesítőjével, valamint az ajándékozott személy pappá szentelési meghívójával. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Hielscher, Kurt: Österreich. Landschaft und Baukunst. Leipzig, 1938, F. A. Brockhaus, IX+(1)+240 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, néhány lap minimálisan foltos.
Dr. W.C.A. Baron van Vredenburch: Hongarije en de Hongaren. Leiden, 1936, A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N. V. Holland nyelven. Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, ceruzás jegyzetekkel, bejelölésekkel. + 1940-1944 Hongaarsche Courant. Officieel Orgaan van het Nederlandsch-Hongaarsch Verbond "Fratermotas." 6 száma. + Het Hongaarsch National Gebed. (Volkslied.) Hongaarsche Bibliothek N. 1. (5 db). Egy elülső borítója leszakadt, a hátsó borítója hiányzik. + De Hongaarsche Taal. Hongaarsche Bibliothek N. 2.
"Szabad valék mint a szárnyas madár..." Kiss Ágoston jászladányi tanító naplója (1823-1869). A XXIII. Jász Világtalálkozó tiszteletére. Jászberény, 2017. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.