Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 204

Erik Dahlberg: Svecia Antiqua Et Hodierna. Stockholm 1983. Wahlstrom & Widstrand 353p. Kiadói vászonkötésben Folio 33x41 cm. /  Erik Dahlberg: Svecia Antiqua Et Hodierna. Stockholm 1983. Wahlstrom & Widstrand 353p. Publisher's linen binding Folio 33x41 cm.
19014.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Borovszky Samu: Csanád vármegye története 1715-ig. II. kötet. A vármegye részletes története térkép-melléklettel. Budapest, 1896-1897. MTA. XI l. 647 l. + 1 kihajtható térkép. Szétvált fűzéssel, sérült, levált kiadói papírborítóval. Lapok, térkép jó állapotban
19015.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Général E[ugéne] Daumas: Les Chevaux du Sahara et les moeurs du désert. (A szahara lovai és a sivatag szokásai.) Sixiéme édition, revue et augmentée avec des commentaires par L'Emir Abd-el-Kader. Paris, 1864, Michel Lévy Fréres, 1 (címkép, Abd-el-Kader) t. + XII + 527 p. Francia nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, foltos címképpel és címlappal.
19016.

Rufpreis:
8 000 HUF

Siebenbürgische Provinzialblätter. Zweiter Band. Erstes Heft. Hermanstadt (Nagyszeben], 1806, Martin Hochmeister, 101 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, foltos lapokkal.
19017.

Rufpreis:
8 000 HUF

Szilágyi István - P. Szathmáry Károly: Szigeti album. MDCCCLX. Pest, 1860. Ráth. 324p.+2t. (kőnyomatok) A szerkesztők az 1859-es máramarosszigeti tűzvész által okozott károk enyhítésére szánták a kiadásból befolyt összeget. A kőnyomatokon gróf Rhédey Klára és Sztojka László mellképei láthatók. Modern félbőr kötésben
19018.

Rufpreis:
6 000 HUF

A szombathelyi egyházmegye története. Szerk. Géfin Gyula. II. kötet. Szombathely, 1929 (Martineum ny.). 526 p., 8 t. (1 kihajtható); Egészoldalas és szövegközti képekkel. Aranyozott félvászon kötésben DEDIKÁLT példány dr. Kollányi Feren pápai prelátus, jáki apátnak
19019.

Rufpreis:
8 000 HUF

1955-1959 Soproni Szemle helytörténeti folyóirat össz. 11 db száma: IX. évf. (1955.) 1-2. sz.; X. évf. (1956.) 1., 2. sz.; XI. évf. (1957.) 1-2., 3-4. sz.; XII. évf. (1958.) 1., 2., 3., 4. sz.; XIII. évf. (1959.) 3., 4. sz. Kiadja: Sopron Város Tanácsa. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19020.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mit élt át a Felvidék? Szerk.: Hangel László. Bp.,[1940], Felvidéki volt Politikai Foglyok Országos Érdekvédelmi Szövetsége, (Fővárosi-ny.), 686 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.
19021.

Rufpreis:
6 000 HUF

Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról (1885-1945.) Irodalmi Jelen Könyvek. Arad, 2005., Concord Media Rt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 996. számú példány.
19022.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Makkai Sándor, Rónai András, Asztalos Miklós, Gergely Pál: A mi Erdélyünk. Nemzeti Könyvtár 24-26. sz. Bp., 1940, Stádium. Kiadói papírkötés, dekoratív címlappal, Erdély címerével, jó állapotban.
19023.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kertész K. Róbert: Képek Ázsia keletéről. Pillanatfelvételek egy világkörüli sétáról. Bp., 1906., "Pátria", 4+208 p. + 2 (színes képtáblák) t. + 2 (kihajtható melléklet: fedélzet alaprajz, és térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Benne korabeli könyvjelzővel. Kiadói színes, illusztrált zsinórfűzött papírkötés, foltos borítóval, sérült, hiányos gerinccel, de belül jó állapotban.
19024.

Rufpreis:
6 000 HUF

Pekár Gyula: Délen és éjszakon. [A borítón: Délen és északon.] Bp., 1898, Athenaeum, 8+207 p.+22 t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal (48-65. oldalak között.)
19025.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF