Henry M Stanley: Reise durch den dunklen Erdteil. Nach Stanleys Berichten für weitere Kreise bearbeitet von Dr. Berthold Volz. Lipcse, 1881, Brockhaus. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal és egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel és kötéssel, borító sarkaiban kissé sérült, térkép kijár.
Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t. +310 p.+30 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek) t. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a hátsó borítón foltokkal, de alapvetően jó állapotban.
Baktay Ervin (1890-1963): Hindusztán. 55 képpel és 2 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin,194+2 p.+18 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Véres napok, cári rabok. From president to prison. Fordította: Sajó Aladár. Bp.,[1927], Franklin, 294+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ajándékozási sorokkal.
Dr. Keöpe Viktor (1883-1970): Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin, 189+3 p.+24 (Fekete-fehér fotók) t. Szövegközi 3 térképpel (2 levélen.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
[Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, kis foltokkal.