Csonka-Magyarország közigazgatási helységnévtára 1940. Hetedik, a Magyar Szent Koronához visszacsatolt Felvidéket és Kárpátalját magában foglaló bővített kiadás. Szerk.: vitéz Várady Károly. Hozzákötve: A Magyar Szent Koronához visszacsatolt Kárpátalja (Ruszinföld) helységnévtára. Szerk.: vitéz Várady Károly. Bp., 1940, Hornyánszky Viktor, 169+29+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Miskolczy László - Vargha László: A Nagykunság vidék népének építészete. Padányi Gulyás Jenő bevezetőjével. Bp., 1943, Magyar Ház Barátainak Kiadása, XLVII+(1)+141+(1) p. Az 1-138. oldalakon fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
1955-1959 Soproni Szemle helytörténeti folyóirat össz. 11 db száma: IX. évf. (1955.) 1-2. sz.; X. évf. (1956.) 1., 2. sz.; XI. évf. (1957.) 1-2., 3-4. sz.; XII. évf. (1958.) 1., 2., 3., 4. sz.; XIII. évf. (1959.) 3., 4. sz. Kiadja: Sopron Város Tanácsa. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Florio Banfi: Magyar emlékek Itáliában. Szerk.: Kovács Zsuzsa, Sárközy Péter. Magyar-olasz tanulmányok. Szeged, 2005, Szegedi Tudományegyetem Olasz Tanszék. Kiadói papírkötés.
Nick Thorpe: A Duna. Utazás a Fekete-tengertől a Fekete-erdőig. DEDIKÁLT! Ford.: Gebula Judit. Bp., 2015, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Hürlimann, Martin: Indien. Baukunst, Landschaft und Volksleben. Berlin, 1928, Ernst Wasmuth A.G., XXXVII+(3)+304 p. Rendkívül gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról (1885-1945.) Irodalmi Jelen Könyvek. Arad, 2005., Concord Media Rt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 996. számú példány.