Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 164

1944 Magyarország tiszti cím- és névtára. 51. évf. 1944. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1944., Magyar Királyi Állami Nyomda, 96+1062 p. Kiadói piros félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
19012.

Rufpreis:
6 000 HUF

19013.

Rufpreis:
6 000 HUF

1927 Magyarország tiszti cím- és névtára. XXXVIII. évf. 1927. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1927., Pesti Könyvnyomda Rt., XIII+3+492+10 (korabeli reklámok) p. Kiadói egészvászon-kötés, Müller György-kötés.
19014.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

1911 Magyarország tiszti czím- és névtára XXX. évf. 1911. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1911., Pesti Könyvnyomda Rt., XIV+2+950+46 (korabeli reklámok) p. Kiadói piros egészvászon-kötés, Müller György-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kijáró elülső szennylappal.
19015.

Rufpreis:
6 000 HUF

Nyáry Pál, Dr. báró: Jánosi község és földesurai. (Rimajánosi / Rimavské Janovce, Felvidék). Bp., 1939, szerzői kiadás (Orsz. Központi Községi Nyomda Rt.), 48+(2) p. Kiadói papírkötés. A szerző által Platthy Pál katonatiszt részére DEDIKÁLT példány.
19016.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kovács Alajos: Erdély néprajzi képe. Magyar Nemzetbiológiai Intézet könyvei 3. sz. Bp., 1940. EPOL, 36 p. Kiadói papírkötés.
19017.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kádár Gyula: Sepsiillyefalva templomvára. Váraink a századok sodrában. Sepsiszentgyörgy, 1992, Scribae Kádár, 62 p. Kiadói papírkötés.
19018.

Rufpreis:
6 000 HUF

Dr. Vigyázó János - Hefty Gy. Andor: A Magas-Tátra részletes kalauza. Részletes magyar útikalauzok 12. III. kiadás, 5 füzet egyben. Késmárk-Budapest, 1931, Turistaság és Alpinizmus. Korabeli félvászon kötés, kihajtható térképmellékletekkel,
19019.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szeghalmi Szennovitz Gyula: A Vágvidék mondaköre. Gyoma, 1904, Kner Izidor, 174+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón a borítás hullámos, kissé foxing foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
19020.

Rufpreis:
2 800 HUF

Emléklapok a Miskolczi Ipartestület huszéves fennállásának évfordulója és a kebelében alakult iparoskör helyiségeinek ünnepélyes felavatása alkalmára. Szerk.: Pfliegler J. Ferenc, Holczer Ferenc. Az egyik szerkesztő, Pfliegler József Ferenc (1840-1922) által homoródszentpáli Szentpályi/Szentpáli István (1861-1924) Miskolc polgármestere (1902-1912), országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT példány. Miskolc, 1904., Forster, Klein és Ludvig, 90 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, javított kötéssel, bekötött elülső címlappal. + Miskolci Almanach 1904-ik évre. Szerk.: Huberth János és Faragó József. A két szerkesztő Huberth János és Faragó József által Dévényi Miklós ügyvéd részére dedikált! Miskolc, ,Stamberger Bernát, 98+30 (hirdetések) p. Átkötött egészvászon-kötés, a címlapon kis hiánnyal.
19021.

Rufpreis:
2 800 HUF

Emlék irat Békés városának a legelső megülésétől kezdve az 1893-ik esztendő végéig összeáll. id. Somlyai Gábor. Békés, 1894, Povázsay László, 208 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány javított lappal, hiányzó táblával (1 t.) és hiányzó utolsó lappal (209/210.)
19022.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ferenczy Miklós: Dunaalmás 1848-49-ben. DEDIKÁLT! Szentessy László illusztrációival. [Tatabánya, 1977], Hazafias Népfront Komárom m. Bizottsága. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19023.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF