Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 164

Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó: ,,A tudományosság és kultúra bölcsője". Veszprém város története a kezdetektől napjainkig. Veszprém, 2008, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata - Művészetek Háza. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19096.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vártúrák kalauza I-III. köt. Teljes! I. köt.: Észak-magyarországi, alföldi várak és vártúra-útvonalak. Szerk.: Dely Károly. 8 térkép-melléklettel (2-9.) II. köt.: Dunántúli várak és vártúra-útvonalak. Szerk.: Dely Károly. 10 térkép-melléklettel (1-10.) III. köt.: Vártúrák Csehszlovákiában és Romániában. Bp., 1969-1973-1983., Sport. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
19097.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vegyes Görögországgal kapcsolatos könyvtétel, 3 db:   Forgács András: A görög szigetvilág. Bp.,1998, Panoráma. Számos fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés.;   Útikalauz. Kréta. hn., én., Polyglott. Kiadói papírkötés.;   Tóth József: Fényképezőgéppel Görögországban. Bp., 1999, Iránytű. Kiadói papírkötés;
19098.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kiss Gábor: Erdélyi várak, várkastélyok. Bp., 1987, Panoráma. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Csorba Csaba - Marosi Endre - Firon András: Vártúrák kalauza III. Vártúrák Csehszlovákiában és Romániában. Bp., 1983, Sport. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón apró sérüléssel.
19099.

Rufpreis:
1 800 HUF

-  Philip Wilkinson: Jangce. Antóni Csaba fordítása. Hn., 2006, Kossuth Kiadó. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
19100.

Rufpreis:
2 000 HUF
14

Eger, 2 db könyv + 1 db térkép: Gerő László: Eger. Magyar Műemlékek. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés. + Nagy József: Eger története. Bp. 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + 1967 Eger járási jogú város térképe, Bp., Kartográfiai Vállalat, megjelent 3800 példányban, 48x32,5 cm
19101.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Budapesti Régiségei XXIX. Szerk.: Havassy Péter és Selmeczi László. Bp., 1992, BTM. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19102.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vegyes könyvtétel, 3 db:   Ács Irén: Hollókő. Bp.,1990.,Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.;   Máteszalka, a fény városa. Képes album. Szerk.: Cservenyák László. Mátészalka, 2022., Mátészalka Város Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;   Szabóky Zsolt: Makó. Bp.,1985.,Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Makó hétszáz éve. Makó,1981, József Attila Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.;
19103.

Rufpreis:
1 800 HUF

Giuliano Valdes: Kunst und Geschichte Siziliens. Firenze, 1994, Bonechi. Színes képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19104.

Rufpreis:
1 000 HUF

Reismann János: Budapesti változatok. Csurka István szövegével. A kötetet tervezte Kass János. Bp., 1971., Corvina. Reismann János (1905-1976) fotóművész fekete-fehér fotóival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19105.

Rufpreis:
1 600 HUF

[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, laza kötéssel.
19106.

Rufpreis:
1 200 HUF

Európa álomútjain. A legszebb tájak és városok. Ford.: Farkas Tünde. Bp., 2006, M-érték Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
19107.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF