Pest megye múltjából. Tanulmányok. Szerk.: Keleti Ferenc, Lakatos Ernő, Makkai László. Bp., 1965, Pest Megye Tanácsa. 459+(1) p. + 2 (kihajtható táblázatok) t.+ 2 térkép-melléklet. Kiadói nyl-kötés, kissé kopott borítóval
Cserépfalu hét és fél évszázada.(Tanulmányok a község hét és fél százados történetéről). Összeáll. és szerk.: Nagy Károly. Cserépfalu, 1998, Cserépfalu Község Önkormányzata. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, a jobb felső szélen kissé gyűrött borítóval, de egyébként jó állapotban.
2005 Budapest a Népszabadságban, 1992-2003. Szerk.: Berkó Pál. Budapesti Negyed. XIII. évf. 49-50. sz. 2005. ősz, tél. Bp.,2005, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.
Pusztai Ervin: Budapest téridőben. Visontay Péter fotók. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Gazdag fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Hidak Heves megyében. Szerk.: Dr. Tóth Ernő. Eger, 1998, Heves Megyei Állami Közútkezelő Közhasznú Társaság. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Gergely Katalin: "Sátorát letettem a romló testemnek..." Halottas és temetkezési szokások Gyergyószentmiklóson. Csíkszereda, 2000., Pro-Print. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Könczöl Imre: Petőfi és Várpalota. Várpalotai füzetek 2. Várpalota, 1972, Várpalotai Városi Tanács VB Művelődésügyi Osztálya - Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.