Majakovszkij, Vlagyimir Vlagyimirovics: Lenin. Ford.: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp., 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, a gerincen kis kopásnyomokkal. Számozott (671./800) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!
Hafiz (1325-1390): 50 Ghazal. Szerk. és a tanulmányt írta: Dr. Sárközy Miklós. Pécs-Bp.,2018.,Pécsi Testvérvárosi Egyesület - Magyar Pen Club,(Pytheas-ny.) Perzsa és magyar. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban.
Heltai Jenő: A hét sovány esztendő és más elbeszélések. Bp.,[1918], Athenaeum, 159+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, ex libris-szel: Ex Libris Fogtechnikusok Orsz. Szöv. Könyvtára.
Sáfrán Györgyi: Arany János és Rozvány Erzsébet. Bp., 1960, MTA. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel, egy lap sarkán hiánnyal. Megjelent 500 példányban.
Bényi Gergely: Elfeledett betűk. Deutsch Zoltán rajzaival. Bp., 1993, Belvárosi Könyvkiadó, 56+(2) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Az illusztrátor, Deutsch Zoltán (1975- ) által DEDIKÁLT példány.
Babits Mihály: A torony árnyéka. Mesék és novellák. Bp.,[1931.],Athenaeum, 248+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az utolsó 5 lap laza, majdnem kijár.
Moldova György: A törvény szolgája és egyéb történetek. Rakéta Regénytár. Bp., 1980, Magvető. Első kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. A szerző által aláírt példány!
Heller Ágnes: Szilveszteri szimpózium. H.n., 1992, T-Twins Kiadó. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, a belső kötéstáblák és néhány lap foltos. Számozott (532./1100), a szerző által aláírt példány.
Utánunk az özönvíz. Szerk.: Dobos Lídia, Rácz Judit, Vit László. Bp., 1989, Duna Kör - ELTE-ÁJTK Politikatudományi Tanszékcsoport. A borító Maurer Dóra munkája. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Gábor J. Dzsingisz: Európába - félúton. Egy diplomata feljegyzései 1999-2005. A szerző, Gábor J. Dzsingisz (1940-) diplomata, politikus által DEDIKÁLT példány. Bp., 2006, Balassi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.