Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 372

Az Ujság Albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinknek. Mikszáth Kálmán, Szilágyi Géza, Kozma Andor, Herczeg Ferenc, Kenedi Géza, Ambrus Zoltán, Kóbor Tamás, és Telekes Béla írásaival. Bp., 1906, Athenaeum. Basch Árpád, Ujváry Ignácz, Rechl Kálmán, Kimnach László, Tolnay Ákos, Kotász Károly, Margittay Tihamér, Jendrasik Jenő, Dudits Andor, Gergely Imre, Poll Hugó képeivel, rajzaival illusztrálva. A címlap, valamint a külső tábla, és az előzéklapok, úgyszintén a kezdő és zárórajzok Basch Árpád munkái. Kiadói szecessziós díszítésű, aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, kissé megviselt állapotban.
19755.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Jósika Miklós: A hat uderszki leány. I-IV. köt. [Két kötetben.] Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 2+250+4+2+242+1 p.; 4+247+1 p. Második kiadás. Átkötött egészvászon-kötések, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzésekkel, kissé körbevágott.
19756.

Rufpreis:
2 400 HUF

Görög Ibolya. Protokoll az életem. Bp.,1999,Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés. + Ottlik Károly: Protokoll plusz. Viselkedéskultúra a mindennapok gyakorlatában. Kézikönyv mindazoknak, akik hivatásuk gyakorlása során más emberekkel kerülnek kapcsolatba, azaz mindenkinek. Bp.,1995, Protokoll '96 Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
19757.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1909,] Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. Gazdag képanyaggal, szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, egy lapon szakadással, kijáró lapokkal (21-36 p.)
19758.

Rufpreis:
2 800 HUF

Lukianosz összes művei. I-II. köt. Fordították többen. Bibliotheca Classica. Bp., 1974., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötések.
19759.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sienkiewicz Henrik: Quo vadis? I-II. kötet. Fordította: Szekrényi Lajos. Bp., 1903, Fordító. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
19760.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jerusalem, Else: A szent skarabäus. Bp., 1911, Népszava. Kiadói dombornyomott egészbőr kötés, színezett lapszélek, kopottas állapotban.
19761.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Nagy Sándor: A debreceni református kollégium. I. kötet. 31 képpel és 5 grafikonnal. Hajdúhadház, 1933, szerzői magánkiadás (Kállay János Könyvnyomdája és Lapkiadó Vállalata). Könyvkötői aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, hiányos címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
19762.

Rufpreis:
2 000 HUF

Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Facsimile kiadás. Bp., 1990, Téka (Pátria-ny.) Az 1896-ban a Franklin-Társulat által kiadott könyv hasonmása. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, sérült, a fűzéstől részben elvált borítóval.
19763.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ludovic Halévy elbeszélései I-II. köt. Uj Dekameron III-IV. köt. Bp., 1893., Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19764.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mészöly Dezső: Örökbe fogadott versek. Válogatott műfordítások. A szerző, Mészöly Dezső (1918-2011) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, dramaturg által DEDIKÁLT példány. Bp.,2003.,EPL. Kiadói papírkötés.
19765.

Rufpreis:
2 400 HUF

Baktay Ervin: A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. [Bp.,1945],Aquincum, 316 p. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
19766.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF