Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 372

Rakodczay Pál: Dramaturgia. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 107. + Mihalik József: A zománcz. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 63-64. [Egybekötve]. Pozsony-Bp., 1901-1902, Stampfel Károly, 68+(4) p., 141+(3) p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19743.

Rufpreis:
1 600 HUF

Koszorú. Erdélyi, felvidéki, vajdasági írások. Az 1931-es magyar könyvnap könyve. Bp., 1931, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Orsz. Egyesülete (Athenaeum-ny), 384 p. Áprily Lajos, Bánffy Miklós, Dsida Jenő, Nyirő József, Reményik Sándor, Tamási Áron, Mécs László, Szirmai Károly és mások írásaival. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, szakadt borítóval, kissé deformált gerinccel, a borító egy kis részen elvált a gerinctől.
19744.

Rufpreis:
1 600 HUF

Erdélyi elbeszélők. Bp.,[1941],Révai. Benne Asztalos István, Bánffy Miklós, Gagyi László, Gulácsy Irén, Hunyady Sándor, Kacsó Sándor, Kemény János, Kós Károly, Kovács László, Kuncz Aladár, Makkai Sándor, Molter Károly, Nyírő József, Sipos Domokos, Szenczei László, Tamási Áron, Wass Albert írásaival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papírborító javított, sérült, a címlap javított, névbejegyzésekkel.
19745.

Rufpreis:
1 800 HUF

Várnai Zseni - Peterdi Mária: Mint viharban a falevél. Várnai Zseni által ALÁÍRT példány. Bp., 1943,(Arany János-ny.) A borító Mitterszky Nándor munkája. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kopott, szakadt, sérült borítóval.
19746.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szivós Donát: Szülők, tanárok négyszemközt. Bp., 1944, Korda. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé szakadt borítóval.
19747.

Rufpreis:
1 600 HUF

H. Rider Haggard: Cleopatra. Ford.: Laky Géza. Bp.,én.,Dick Manó, 312 p. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
19748.

Rufpreis:
1 800 HUF

19749.

Rufpreis:
1 200 HUF

19750.

Rufpreis:
1 000 HUF

19751.

Rufpreis:
800 HUF

Béládi Miklós: Történelmi jelen idő. Beszélgetések a magyar irodalom legújabb fejezeteiről. A szerkesztő, Béládi Miklós (1928-1983) irodalomtörténész, kritikus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Szerk. és a bevezetést írta: Béládi Miklós. Rádiós szerk.: Kulcsár Katalin. Bp., 1981., RTV - Minerva. Kiadói kartonált papírkötés.
19752.

Rufpreis:
800 HUF

19753.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kner Izidor: Eszmék és viaskodások. Gyoma, 1906., Kner Izidor, 8+408 p. Kiadói szecessziós aranyozott,festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, kissé foltos lapélekkel.
19754.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF