Karinthy Frigyes: Betegek és bolondok. Elbeszélések. Bp.,1946,Új Idők (Singer és Wolfner.) A borító Filo munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító sérült, a könyvtest részben elvált a borítótól, pár lap kijár, megviselt állapotban. "Tiszeteletpéldány" bélyegzéssel.
Sipos Lajos: Babits Mihály és a forradalmak kora. Irodalomtörténeti füzetek 91. sz. Bp., 1976., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által Sipos Lajos (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, az ELTE és a PPKE Irodalomtudományi Doktori Iskolájának alapító tagja által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Harsányi Zoltán: Stíluselemzés. I. köt. A tanítás problémái. Bp.,1969., Tankönyvkiadó. Kiadói kissé kopott papírkötés. A szerző által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 128 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, javított, részben pótolt gerinccel.
Ponori Thewrewk Emil: Anakreon. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: - - . Görög és Latin Remekírók. Bp., 1885, MTA (Franklin-ny.), XV+(1)+311 p. Kiadói papírkötés, javított, pótolt gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, részben szétvált fűzéssel.
Vas István: Hét tenger éneke. DEDIKÁLT! Vas István összegyűjtött munkái 7. Bp., 1982, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Arany János összes művei VIII. köt. Aristophanes vígjátékai II. Bp.,én.,Franklin, XLVII+522 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, laza fűzéssel, az elején ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Arany János összes költeményei I. köt.: - - kisebb költeményei. I. köt. Pest, 1872., Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.