Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 297

Gulyás Pál: A viharzó diófa. Válogatott versek és műfordítások. A szerző lánya, Gulyás Klára által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány és benne 3 kimaradt vers gépelt kéziratával. Vál. és összeáll.: Parancs János. Bp., 1984., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19125.

Rufpreis:
3 000 HUF
11

Kemenes Kálmán 4 db DEDIKÁLT könyve: Fogságom; Száradó szirmok; Szirmok hullása; Őszi lombhullás. Kiadói papírkötés.
19126.

Rufpreis:
3 000 HUF

5 db Tamási Áron könyv: Z. Szalai Sándor: ,,Hit a harcban, remény a bajban". Pályakép Tamási Áronról. + Tamási Áron: Ragyog egy csillag; Jégtörő Mátyás (Erdélyi Szépmíves Céh); Hullámzó vőlegény (Révai, első kiadás); Ábel. Vegyes állapotban.
19127.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kaffka Margit: Állomások. Bp., 1917, Franklin-Társulat, 448 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel és ex libris-szel.
19128.

Rufpreis:
1 800 HUF

Eladó az egész világ. Képes és (képtelen) hirdetéstörténet. Szerk.: Szokács Eszter. Bp., 1994, AB OVO. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19129.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Somos Béla - Sárkány Anna: Magyar irodalom a szomszédos országokban. 1918-1948. Magyar irodalom Magyarország határain kívül. 1949-1989. Bp., 1997-1998., Magyar Nyelvi Intézet. Kiadói papírkötés, a második kötetben ceruzás bejelölésekkel.
19130.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nagy Holló-könyv. Szerk.: Galla Miklós. Bp., 1999, Athenaeum. Gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19131.

Rufpreis:
1 800 HUF

19132.

Rufpreis:
5 000 HUF

Petőcz András 7 műve. Mind a szerző, Petőcz András (1959-) József Attila-díjas, Márai Sándor-díjas és Magyarország Babérkoszorúja díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett író, költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példányok.  Petőcz András: A jelentés nélküli hangsor.; A láthatatlan jelenlét (foltos.); A tenger dicsérete.; Betűpiramis.; A jelben-létezés méltósága.; Az írógépelt történelem (foltos); A tenger dicsérete; Az utazó búcsúja. Bp., 1988-1996, Szépirodalmi-Kozmosz-Colosseum-Orpheusz-Belvárosi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, és kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, valamint kiadói papírkötésben
19133.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Knorr Alajos (szerk.): Magyar általános és levelező házi titkár. Gyakorlati utmutatás a közéletben előforduló mindennemü családi és más levelek, kereskedelmi és üzleti fogalmazványok és folyamodványok helyes szerkesztésére. Bp., 1896, ifj. Nagel Ottó. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
19134.

Rufpreis:
5 000 HUF

19135.

Rufpreis:
2 800 HUF

Dolányi Anna: Hasznos könyv foltvarróknak. Debrecen, 1999.,Szerzői. Kiadói papírkötés.
19136.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF