Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. Ford.: Tóth Árpád. Fritz Kredel illusztrációival. Bp., 1957, Magyar Helikon. Kiadói félpergamen-kötés, kiadói hártyapapír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban. Számozatlan példány.
Arany János összes költeményei I. köt.: - - kisebb költeményei. I. köt. Pest, 1872., Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
Mikes Kelemen I. köt.: Mulatságos napok. Beszély-cyclus. Az eredeti kéziratból, életrajzi bevezetéssel. Nemzeti Könyvtár II. köt. Szerk. és kiadta: Abafi Lajos. Bp., 1879., Aignar Lajos, 2 p.+1 (Mikes Kelemen édesanyja, korabeli újságkivágás) t.+2+VIII+341+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egy plusz bekötött oldallal (Mikes K. édesanyja), két lapon ceruzás aláhúzásokkal.
Altay Margit: A végzet útjai. Regény fiatal leányok számára. Bp., é.n.,Pallas. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal.
Herman Ottó: Halászélet, pásztorkodás. Válogatott néprajzi tanulmányok. Válogatta, szerkesztette, a bevezetést és a jegyzeteket írta Kósa László. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Veres Péter: Olvasónapló 1953-1956. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Kristó Nagy István. Bp.,1986,Szépirodalmi. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, Veres Péter idézetes bejegyzéssel.
Rudyard Kipling: Történetek az őserdőkből. (Jungle Book.) Ford.: Békési Gyula. Pallagi Gyula bevezetéssel. Bp., én., Athenaeum, 182+1 p. Számos szövegközti és egész oldalas rajzzal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, benne foltos lapokkal is.
Hardy, Thomas: Egy tiszta nő. (Tess of the d'Urbervilles). Ford.: Szabó Lőrinc. Kass János illusztrációival. Bp., 1966, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (935./1300) példány!
Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre. Fekete Judit rajzaival. Ungvár-Bp., 1993, Trikolor - Intermix. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón némi kopással. A szerző által DEDIKÁLT példány.