Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 297

Almanach az 1919 évre. [Kner Almanach.] Gyoma,1918,Kner Izidor, 79+1+16 p. A címlapokat és a naptár fejléces Kozma Lajos rajzai után Körner és Laufer metszette fába Budapesten. Valamint Kozma Lajos illusztrációi mellett Berény Róbert 1, és Divéky József 2 rajzával illusztrálva. Benne érdekes írásokkal. Kner Imre bevezetésjével, Balázs Béla, Lesznai Anna, Moly Tamás, Kner Izidor, Szabó Dezső, Jászay-Horváth Elemér, A. J. Mordtmann írásaival. A könyv utolsó 16 oldala Kner Izidor kiadásában, 1918. karácsonyára megjelent könyvek jegyzéke. Átkötött kopott félvászon-kötés, egy-két foltos lappal.
19113.

Rufpreis:
1 800 HUF

Cheng Tcheng: Egy kínai anya. Paul Valéry előszavával. Ford.: Pap László. Bp., [1941], Bibliotheca (Sylvester-ny.), 158 p. Kiadói egészvászon-kötés, raffiával fűzve, festett lapélekkel, kissé koszos borítóval, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19114.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dömötör László: Nehezék. Bp., 2005, Móra. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. A borítón kézzel számozott (120/112.) és aláírt, a címlapon a szerző által DEDIKÁLT példány.
19115.

Rufpreis:
2 800 HUF

Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet. VII. köt. Magyarország története- November. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, XVI+767 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, egy-két ceruzás aláhúzással, deformált.
19116.

Rufpreis:
2 800 HUF

Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes!) Szekszárd, 1989-1996, Szépirodalmi-Babits Könyvkiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
19117.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

19118.

Rufpreis:
10 000 HUF

19119.

Rufpreis:
12 000 HUF

Reményik Sándor összes versei I-II. köt. Bp., 1944., Révai, 605+3; 598 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kopott borítóval.
19120.

Rufpreis:
3 000 HUF

Obersovszky Gyula: Prelűd halál után I-IV. köt. DEDIKÁLT! Bp., 1995-1998-2000, Szabad Tér - Codex Print. Kiadói egészvászon-kötés.
19121.

Rufpreis:
3 000 HUF

B. Eötvös József 4 műve: Beszédek I-III. köt.; Magyarország 1514-ben. Bp, 1901-1902, Révai. Kiadói szecessziós aranyozott, egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, ex libris-szel, magánkönyvtári bélyegzésekkel és címkékkel, kopott borítókkal.
19122.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ian MacDonald: A fejek forradalma. A Beatles dalai és a hatvanas évek. Ford.: Révbíró Tamás. Bp., 1999., Park. Kiadói kartonált papírkötés.
19123.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jackie Modlinger: Diana. Queen of Style. Philadephia - London,1998.,Courage Book. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19124.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF