Weöres Sándor: A teljesség felé. A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) által Kerényiné Erzsike, feltehetően Kerényi Károlyné, Stamberger Erzsébet (1896-1990) tanár, Kerényi Károly klasszika-filológus első felesége részére DEDIKÁLT! Bp., 1945, Móricz. Első kiadás. A borítólapot, a tipográfiát, és a könyvdíszeket tervezte Illés Árpád festőművész. Kiadói kartonált papírkötés, hiányzó gerinccel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Dr. - - egyet. nyilv. rend. tanár előadásai után jegyezte: Csobán András. (Stencilezéssel sokszorosított, kézzel írt jegyzet). Bp., 1905/1906, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 200 p. Kiadói egészvászon-kötés.
Szabó Dezső: Segítség! I-II. köt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,én., Exodus. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, a 2. kötet hátsó borítója levált.
A "Hangya" Termelő-Értékesítő és Fogyasztási Szövetkezet, a Magyar Gazdaszövetség szövetkezeti központja első 25 éve. Bp., 1923, "Hangya", 144+(2)+228 p. + 4 t. (két duplaoldalas) + 1 (kihajtható táblázat) t. Egyetlen kiadás. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, hullámos borítóval, a hátsó borítón ázásnyommal, helyenként kissé foltos lapokkal.
Arany Album. Than Mór és Lotz Károly fényképezett rajzai Arany János költeményeihez. Bp., é.n., Ráth Mór, 19 sztl. lev. + 8 t. (hártyapapírral védett, fekete-fehér képtáblák). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 1841. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.