Claude Maillard - Papp Tibor: Icones. Ikonok. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Magyar Műhely Baráti Kör Füzetek 12. Paris - Wien - Bp.,1991., Magyar Műhely. Magyar és francia nyelven. Avantgárd verseskötet képekkel és versekkel. Kiadói papírkötés.
E. Csurgói Rózsi - Eszes István: Turáni napmesék. I. rész: A világ teremtése. Az oldalszámozáson belül E. Csurgói Rózsi iparművész és Somlay Gyula festőművész és rajztanár 14 egészoldalas illusztrációjával. Bp., 1938., Ifj. Kellner Ernő-ny., 79+1 p. A címlapon a Rajniss Ferenc vezette Nemzeti Front matricájával. Kiadói papírkötés, az elülső borítón folttal.
Petőfi évforduló. Ostffyasszonyfa, 1973. május 6. Szerk.: Gaál Dezsőné. (Különlenyomat a Vasi Szemle 73/4. számából). DEDIKÁLT! Celldömölk, 1973, Vas megye tanácsa V.B. Celldömölki Járási Hivatala, 546-577 p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 200 példányban.
A Petőfi Irodalmi Múzeum évkönyve 10. Szerk.: V. Nyilassy Vilma. Bp., 1973, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. Hősköltemény négy énekben. A könyvet tervezte és az illusztrációkat készítette: Cseh Gusztáv. Kolozsvár, 1973., Dacia. Kiadói félvászon-kötés.
1924 Az Est hármaskönyve. Száz magyar író verse és elbeszélése. A háziasszonynak. A tőzsde. Bp., 1924., Az Est Lapkiadó Rt., (Athenaeum Rt.-ny.), 312 p. Bekötött borítókkal, az elülső papírborítón Gara Arnold illusztrációkkal. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Pólya Tibor illusztrációjával, fekete-fehér fotókkal, rajta Móricz Zsigmond, Kosztolányi Dezső, Juhász Gyula, Babits Mihály fotóival. Korabeli reklámokkal. Érdekes írásokkal. Korabeli receptekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy-két kissé foltos lappal.
Simonyi Zsigmond: Magyar nyelvtan. Felsőbb osztályoknak és magánhasználatra. Bp., 1880., Eggenberger,(Athenaeum-ny.), VIII+231+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelöléssel.