Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 180

Kopp Jenő: A háromszáz éves Pesti Papnövelde. Bp., 1948, Központi Papnevelő Intézet. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
18084.

Rufpreis:
2 800 HUF

Sebők Imre: Öt világrészen keresztül. Erdősi Károly előszavával. Bp., 1934., Szent-István-Társulat, 232+1 p.+40 (fekete-fehér képtáblák) t. Harmadik kiadás. Vászon kötésben a papírborító felhasználásával
18085.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Újpest Lexikon. Szerk.: Sipos Lajos, Hirmann László. Bp.,2002., Újpest Önkormányzata-Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, Papír védőborítóval, szép állapotban
18086.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

18087.

Rufpreis:
2 000 HUF

Václáv Hlavsa: Praha v obrazech Vincence Morstadta. Praha, 1973., Orbis Praha. Gazdag képanyaggal illusztrált. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
18088.

Rufpreis:
2 000 HUF

Város, folyó, történelem. Szerk. és a bevezetőt írta: Módos Péter. (Bp.), 2015, Európai Utas. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18089.

Rufpreis:
1 200 HUF

Soproni Elek: A kultursarok gondjai. Sopronvármegye szociális és gazdasági viszonyainak feltárása. A Magyar Társaság Könyvei 3. Bp., 1940., Magyar Társaság, (Hollóssy János-ny.), 286+1 p.+23 (színes, kihajtható térképek) t. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány, jó állapotban. Gyűjtői darab.
18090.

Rufpreis:
1 400 HUF

Séta bölcsőhelyem körül. Szerk.: Kovács László. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadás. Kolozsvár,é.n.,Erdélyi Szépmíves Céh, 198+18 p. Az oldalszámozáson belül gazdag, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kemény János, Tamási Áron, Karácsony Benő, Wass Albert, Kós Károly, Reményik Sándor és mások írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben. +   Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek. Az Erdélyi Szépmives Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Illusztrált. Kolozsvár,én. , Erdélyi Szépmives Céh. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés.
18091.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés. + Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, [1939], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés.
18092.

Rufpreis:
2 000 HUF

Radó Richárd: Pest-budai emlékek a XIX. századból. Bp., 1941., Rózsavölgyi. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés.
18093.

Rufpreis:
2 000 HUF

18094.

Rufpreis:
2 400 HUF

Benkő Mihály: Julianus nyomdokain Ázsiában. Fényképezőgépes barangolások Mongóliában. Bp., 2002, Timp, 132 p. Színes képekkel gazdagon illusztrál. Kiadói kartonált papírkötés.
18095.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF