Maria Star: Impressions de'Espagne. DEDIKÁLT! Paris, 1900, Librairie Paul Ollendorff, 6+211 p. Francia nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött papírkötésben, az elülső borítót az átkötéskor felhasználták, az eredeti hiányzó címlappal, foltos, régi intézményi bélyegzésekkel.
Elek László-Papp János-Petőcz Károly-Szabó Fernec: A Tevan nyomda- és kiadóvállalat történetéből. (1903-1949.) Bibliotheca Bekesiensis 16. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1978, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Mellékletként benne a Tevan Nyomda betümintakönyv reprintjével. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (76./400) példány.
Polgárdy Géza: Gerecse és Gete hegység kalauza. Írta és szerk.: - -. Magyarországi utikalauzok 5. Bp., én., "Élet"-ny., 96 p.+ 4 t.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.
Budapest Duna-jobbparti környéke. Szerk.: Barcza Imre és Thirring Gusztáv. Dr. Thirring Részletes Magyar Utikalauzok I. Budapest és környéke. 2. Bp., 1920., Turistaság és Alpinizmus, 1 (kihajtható panorámakép) t. + 4+268+4 p.+5 (térképek, közte a nagyméretű kihajtható térkép-melléklettel is!) t. Kiadói papírkötés, javított, megerősített borítóval, a nagyméretű térkép szélén kis szakadással.
Lippay Lajos: Három világrész partjain. Utirajz. Bp., é.n., Magyar Katolikus Írók Könyvei. Kiadói egészvászon kötésben, a szerző fényképfelvételeivel illusztrálva
Kiszely István: A svájci ,,Hun völgy". (A Wallis tartományi Val d'Anniviers-i völgy). Bp., 1996, Magyarországi Unitárius Egyház, 42+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, néhány lapon kis lapszéli foltokkal.