Éri István: Nagyvázsony. A szerző, Éri István (1929- 2009) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Műemlékeink. Bp., 1959., Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés
A mohácsi csata. Vezető a Kanizsai Dorottya Múzeum kiállításához. Összeáll.: Parádi Nándor. Az összeállító, Parádi Nándor által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Janus Pannonius Múzeum füzetei 19. sz. Pécs, 1980, Pécsi Szikra Nyomda. Kiadói papírkötés.
Szlovákok Békéscsabán. Slováci v Békésskej cabe. Sajtó alá rendezte, a két szlovák nyelvű tanulmányt magyarra átültette és jegyzetekkel ellátta: Krupa András. Bibliotheca Bekesiensis 20. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1980, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Magyar és szlovák nyelven. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (20./500) példány.
Éri István: Cegléd és Nyársapát határvillongásai a XVII. sz. végéig. (Adatok Nyársapát történetéhez.) A szerző, Éri István (1929-2009) történész, régész, muzeológus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Ceglédi Füzetek 4. sz. Cegléd, 1958, Kossuth Múzeum, 44 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban .Ritka!
Nádasi Katalin: Megtalált kincseim avagy meséim egy csodálatos földről, amelyet Perunak becézek. [Eger, 1998.], Mediparo. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Szabó László: Jászság. Bp.,1982, Gondolat, 325+1 p.+20 (fekete-fehér fotók) t. Egy térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborítón kis szakadással, volt könyvtári példány.
Veress D. Csaba: Felsőörs évszázadai. A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által dedikált. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 8. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kopott kartonált papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
Gesztelyi Nagy László: Magyar tanya. Kalocsa, 1928. Árpád részvénytársaság. . 1927. Első Kecskeméti Hírlapkiadó-és Nyomda-Rt. 288 l. 10 sztl.lev. Kiadói papírkötésben gerincen minimális sérüléssel
Zboray Ernő: Az örök nyár hazájában. (Feljegyzések Jáva szigetéről). A hat világrész - Utazások és felfedezések XV. Bp., [1924], Világirodalom (Weiler és Társa), 240 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány kissé foltos lappal.