Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Bp., 1934., MTA, (Franklin-ny.), XV + 247 p. + 52 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, szép, gyűjtői állapotban.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban. Szép állapotban
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-V. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. Bp., [1936-1937], Franklin-Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas borítókkal, 2 térképmelléklet hiányzik
7 kötet a világjárók sorozatból: Nachtigal: Szahara és Szudán, Cholnoky: gróf Teleki Sámuel útja, gróf Schweinfurth: Afrika szívében, Gilder: A Jeanette pusztulása, Arthur Berger: Az örök tavasz szigetén, Georg Wegener: Egy világjáró emlékeiből, Sven Hedin: Belső Ázsia küszöbén. Bp., Franklin. Enyhén kopott egészvászon sorozatkötésben, mindegyik kötetben Chernel Gusztáv ezredes tulajdonosi névbejegyzésével, valamint "Chernel Gusztáv ezredes úr ajándéka 1943" felirattal
Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa, Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk:: Héjj Imre. Bp.,1927, Magyar Városok Monográfiája,(Wodianer F. és Fiai Rt.-ny.),8+423 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón Szeged aranyozott címerével, ragasztott gerinccel.
Albrecht Gyula: A régi Rákoshegy I. köt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1997., Bozzay és Társa. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
The New York Times 36 hours 125 weekends in Europe. Edited by Barbara Ireland. Köln, 2014., Taschen. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Roger Williams: Barcelona & Catalonia. Eyewitness Travel. London, 2009., Dorling Kindersley. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.