Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 180

Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Bp., 1934., MTA, (Franklin-ny.), XV + 247 p. + 52 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, szép, gyűjtői állapotban.
18036.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban. Szép állapotban
18037.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-V. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. Bp., [1936-1937], Franklin-Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas borítókkal, 2 térképmelléklet hiányzik
18038.

Rufpreis:
6 000 HUF

18039.

Rufpreis:
5 000 HUF

7 kötet a világjárók sorozatból: Nachtigal: Szahara és Szudán, Cholnoky: gróf Teleki Sámuel útja, gróf Schweinfurth: Afrika szívében, Gilder: A Jeanette pusztulása, Arthur Berger: Az örök tavasz szigetén, Georg Wegener: Egy világjáró emlékeiből, Sven Hedin: Belső Ázsia küszöbén. Bp., Franklin. Enyhén kopott egészvászon sorozatkötésben, mindegyik kötetben Chernel Gusztáv ezredes tulajdonosi névbejegyzésével, valamint "Chernel Gusztáv ezredes úr ajándéka 1943" felirattal
18040.

Rufpreis:
4 000 HUF
9

Szeged története 1-2. köt. Szerk.: Kristó Gyula, Farkas József, Gaál Endre. Szeged, 1983-1985 Somogyi-Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói műanyag védőborítókban,
18041.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa, Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk:: Héjj Imre. Bp.,1927, Magyar Városok Monográfiája,(Wodianer F. és Fiai Rt.-ny.),8+423 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón Szeged aranyozott címerével, ragasztott gerinccel.
18042.

Rufpreis:
2 400 HUF

Albrecht Gyula: A régi Rákoshegy I. köt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1997., Bozzay és Társa. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18043.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

The New York Times 36 hours 125 weekends in Europe. Edited by Barbara Ireland. Köln, 2014., Taschen. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
18044.

Rufpreis:
6 000 HUF

Northern Spain. Edited Maria Betlejewska. DK Eyewitness Travel. London, 2011., Dorling Kindersley. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal és térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés
18045.

Rufpreis:
5 000 HUF

Roger Williams: Barcelona & Catalonia. Eyewitness Travel. London, 2009., Dorling Kindersley. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
18046.

Rufpreis:
3 000 HUF

Michael Leapman: Madrid. Eyewitness Travel. London, 2014., Dorling Kindersley. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
18047.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF