Horváth A. János - Dr. Thirring Gusztáv: Szeged és környéke részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 5. Bp., 1925, Turistaság és Alpinizmus, 48 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült, javított gerinccel.
Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.
Dr. Cholnoky Jenő: Erdőn, mezőn, sivatagon át. Milliók Könyve - Az Ifjúságnak 5. sz. Bp., 1933, Singer és Wolfner, 108+(20) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként sérült lapszélekkel.
Lehigh Valley Railroad. The Route of The Black Diamond. N[ew] Y[ork], 1926., A. L. Reid, 47 p.+1 (kihajtható térkép) t. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
A szép Sopron - Soproni képeskönyv. Összeáll.: Dr. Heimler Károly. Magyar tájak, magyar városok I. Bp., 1933, Somló Béla (Hungária-ny.), 86 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas, fekete-fehér fotókkal. Magyar, német, olasz, francia, angol nyelvű függelékkel. Kiadói papírkötés, sérült, a fűzéstől elváló borítóval. + Sopron idegenforgalmi prospektus, kihajtható, egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Tűzött papírkötés, kissé sérült.
Sándor Károly: A lévai céhek történetéből: Léva, 2011, Reviczky Társulás. 55 p. Megjelent 400 példányban. Magyar nyelven, angol és szlovák nyelvű összefoglalóval. Kiadói papírkötés.
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,(1925), Franklin, 231+1 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói kissé kopott, aranyozott félvászon kötésben. Volt leventeegyleti könyvtár pecséttel
Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.